Znaleziono 0 artykułów
26.11.2021

Koreański serial „Hellbound” numerem 1. na Netfliksie

26.11.2021
(Fot. materiały prasowe)

Kolejny koreański serial światowym hitem. „Hellbound” prześcignął „Squid Game” i w ciągu 24 godzin od premiery stał się najpopularniejszą produkcją na Netfliksie w ponad 80 krajach.

Akcja „Hellbound” rozgrywa się w Seulu, skąd istoty pozaziemskie wysyłają grzeszników do piekła. Wykonaniem wyroków zajmują się demony, które żywcem palą skazanych. W ogarniętym paniką mieście powstaje sekta Nowa Prawda, której przewodniczy Jung Jinsu. Głosi on, że seria niewyjaśnionych zdarzeń to wola niebiańskiego bytu. Ślepo oddana Jungowi grupa wyznawców bierze sprawy w swoje ręce i wymierza okrutną karę tym, którzy sprzeciwiają się boskim zasadom moralności.

Za kamerą mrocznego fantasy stanął Yeon Sang-ho („Zombie express”, „Zombie express 2: Półwysep”). W rolach głównych wystąpili Yoo Ah-in, Park Jeong-Min, Won Jin-ah, Kim Hyun-joo, Yang Ik-joon.

„Hellbound”, który światową premierę miał 19 listopada, jest obecnie najczęściej oglądanym serialem na Netfliksie. W ciągu 24 godzin od premiery znalazł się na liście przebojów w ponad 80 krajach i pobił rekord „Squid Game”. Serial w reżyserii Hwang Dong-hyuka zajmował pierwsze miejsce na podium rankingu popularności przez 46 dni. Jak długo utrzyma się „Hellbound”?

Aleksandra Kupras
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Koreański serial „Hellbound” numerem 1. na Netfliksie
Proszę czekać..
Zamknij