Znaleziono 0 artykułów
18.05.2020

Książę William obala tabu zaburzeń psychicznych

18.05.2020
William, Kate i Louis (Fot. Getty Images)

Czujesz się źle? Nie wstydź się tego! – mówi syn Lady Di w filmie dokumentalnym „Football, Prince William and Our Mental Health” zrealizowanym dla telewizji BBC. To część większej inicjatywy angielskiego księcia na rzecz zdrowia psychicznego.

Już 28 maja w telewizji BBC zadebiutuje dokument „Football, Prince William and Our Mental Health” stworzony przez Księcia Williama. Starszy syn Diany, następca brytyjskiego tronu, szczęśliwy mąż i ojciec coraz intensywniej angażuje się w działalność charytatywną. Jego najważniejszą misją jest obalenie tabu zaburzeń psychicznych. Poświęcona jest temu działalność organizacji Heads Up, którą założył z żoną, Kate Middleton, i bratem Harrym.

Do współpracy William zaprosił piłkarzy, z którymi rozmawiał o ich doświadczeniach z depresją. – Mężczyźni zawsze mówią, że wszystko u nich w porządku. Boją się przyznać, że mają problemy – mówi jeden ze sportowców w zwiastunie filmu. Wybór bohaterów jest nieprzypadkowy. Nie dość, że William jest prezesem angielskiego stowarzyszenia piłkarskiego, to jeszcze uważa, że piłka nożna ma moc jednoczącą Brytyjczyków.

Nabierz pewności siebie. Jeśli czujesz się źle, powiedz o tym. I zacznij o siebie dbać – mówi William. Kwestia zdrowia psychicznego jest mu szczególnie bliska, bo jego ukochana mama, przyznawała się do stanów lękowych, spowodowanych presją rodziny królewskiej. Teraz jako ojciec trójki dzieci, w tym dwóch synów, chciałby, żeby nowe pokolenie potrafiło jeszcze lepiej radzić sobie z problemami.

Anna Konieczyńska
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Książę William obala tabu zaburzeń psychicznych
Proszę czekać..
Zamknij