Znaleziono 0 artykułów
18.09.2022

Wnuki królowej Elżbiety II podczas uroczystej warty

18.09.2022
Fot. Getty Images

Tak jak dzień wcześniej dzieci zmarłej królowej, tak w sobotnie popołudnie 17 września wnuki Elżbiety II oddały jej cześć, pełniąc wartę przy jej trumnie w pałacu westminsterskim. Książę Harry po raz pierwszy od 2020 roku miał na sobie mundur wojskowy.

Od środy 14 września do Westimnster Hall w pałacu westminsterskim, gdzie wystawiona jest trumna Elżbiety II, w kilkunastogodzinnych kolejkach ustawiają się tłumy Brytyjczyków, by pożegnać zmarłą monarchinię. W sobotę, pełniąc wartę, cześć oddały jej także wnuki: książę William, książę Harry, dwoje dzieci księżniczki Anny: Peter Phillips i Zara Tindall, dwie córki księcia Andrzeja: księżniczka Beatryczeksiężniczka Eugenia, dwoje dzieci księcia Edwarda: Ludwika Windsor oraz wicehrabia Severn Jakub. Podczas czuwania zarówno książę William, jak i książę Harry mieli na sobie mundury wojskowe. W przypadku księcia Sussex stało się to na specjalną prośbę króla Karola III. To pierwszy raz od 2020 roku, kiedy książę Harry przestał pełnić oficjalne obowiązki członka rodziny królewskiej. Od tego czasu w uroczystościach występował wyłącznie w cywilnym stroju. 

Fot. Getty Images

Trumna Elżbiety II będzie wystawiona w Westimnster Hall do dnia pogrzebu królowej, który zaplanowany jest na 19 września. Z pałacu Buckingham do pałacu westminsterskiego odprowadził ją w środę 14 września kondukt żałobny, w którym przeszli, m.in. król Karol III, księżniczka Anna, książę Andrzej i książę Edward, a za nimi książęta William i Harry z małżonkami Meghan Markle i Kate Middleton.

 

Redakcja Vogue.pl
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Wnuki królowej Elżbiety II podczas uroczystej warty
Proszę czekać..
Zamknij