Znaleziono 0 artykułów
10.09.2022

Książę William i książę Harry z małżonkami składają hołd zmarłej królowej

10.09.2022
(Fot. Getty Images)

Pogrążona w żałobie rodzina i poddani wspominają królową Elżbietę II. 10 września do zamku w Windsorze przyjechali synowie króla Karola III wraz z małżonkami, żeby spotkać się z zebranym tłumem. To pierwsze wspólne wyjście par od 2020 roku.

Dzieci królowej Elżbiety II oraz jej najbliższa rodzina wspominają monarchinię, która zmarła 8 września w wieku 96 lat. W piątkowy wieczór król Karol III w pierwszej oficjalnej odezwie do narodu w poruszającym przemówieniu opowiadał o matce: - Kochana Mamo, gdy zaczynasz swoją podróż, żeby spotkać mojego zmarłego Ojca, chciałbym ci podziękować. Niech chóry anielskie cię ukoją – tymi słowami nowy król zakończył swoje orędzie.

Odejście monarchini wpłynęło także na tytuły pozostałych członków rodziny. Książę William przyjął tytuł księcia Walii, który przysługuje następcy tronu. Na Instagramie razem z żoną opisuje zmarłą babcię jako wybitną przywódczynię oraz podkreśla jej wsparcie po śmierci księżnej Diany. Oboje udali się w sobotę rano do zamku w Windsorze, żeby spotkać się z poddanymi, którzy od czwartku gromadzą się, by oddać hołd zmarłej królowej.

(Fot. Getty Images)

Na ich zaproszenie zjawili się tam również książę Harry i księżna Meghan. Ubrani w czarne stroje, razem rozmawiali z zebranym pod bramami pałacu tłumem.

Synowie króla oraz ich małżonki po raz ostatni pojawili się wspólnie publicznie w marcu 2020 roku. Harry i Meghan pozostaną w Wielkiej Brytanii aż do państwowego pogrzebu królowej Elżbiety II, który odbędzie się 19 września.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij