Znaleziono 0 artykułów
20.11.2023

Księżna Charlene iście królewską czerwień nosi na dwa sposoby

20.11.2023
(Fot. Getty Images)

Pąsowy płaszcz, toczek, rękawiczki i buty, a wieczorem karminowa suknia balowa. W Dniu Suwerennego Księcia księżna Charlene przywdziała narodowe barwy Monako od stóp do głów. Towarzyszące jej bliźnięta – księżniczka Gabriella i książę Jacques – odwzorowali stylizacje rodziców.

19 listopada przypada Święto Narodowe Monako, znane również jako Dzień Suwerennego Księcia. Obchody otwierają msza w katedrze św. Mikołaja i przegląd wojska z udziałem rodziny książęcej, a wieńczy uroczysty koncert na Grimaldi Forum. W 2023 roku ceremoniały naznaczyła narodowa czerwień.

Arystokratyczny styl księżnej Monako Charlene

Podczas wystąpienia na balkonie i pałacowym dziedzińcu, który przystrojono girlandami pąsowych róż, na pierwszy plan wybijała się skąpana w czerwieniach Charlene Grimaldi. W stylizacji księżnej wiśniowe były rozkloszowany płaszcz z wełny z awangardowym kołnierzem, dzianinowa sukienka o minimalistycznym dekolcie, zamszowe kozaki na szpilkach od Manolo Blahnika, rękawiczki, toczek projektu Stephena Jonesa, a nawet rubinowe kolczyki z domu jubilerskiego Graff. Towarzysząca jej podczas obchodów księżniczka Gabriella co do detalu odwzorowała kreację mamy, tyle że zamiast na czerwień postawiła na kontrastujący granat. Jak Charlene wybrała dwurzędowy płaszcz i elegancki toczek, a spajający stylizacje czerwony akcent przemyciła pod postacią karminowej podeszwy lakierowanych trzewików.

Syn księżnej i Alberta II Grimaldi Jacques założył z kolei miniaturową wersję munduru ojca z czapką rogatywką, sznurem galowym i wypolerowanymi na błysk półbutami.

(Fot. Getty Images)

Księżna Charlene wzbudziła zachwyt w zjawiskowej sukni z trenem

Uroczysty dzień zakończyła gala, na której żona księcia Alberta ponownie olśniewała w czerwieni. Pod dress code black tie dobrała wyszywaną tysiącami szklanych paciorków suknię o fasonie syreny, która z każdym krokiem mieniła się bordowym błyskiem. Kolor przewodni zdominował także makijaż księżnej (wiśniowa szminka i paznokcie) oraz dodatki (satynowe czółenka i rubinowe kolczyki o kształcie łezki). Monochromatyzm kreacji przełamała nowoczesna fryzura, którą na wieczór arystokratka wystylizowała w asymetryczną falę.

Najbliższe tygodnie w Monako. Jak spędzą święta dzieci księcia Alberta?

Jeszcze w tym tygodniu rodzinę książęcą czekają obchody Święta Dziękczynienia, które w Monako zapoczątkowała księżna Grace Kelly. Po wspólnej kolacji książę Albert uda się w podróż po krajach Afryki i Azji. Do Pałacu wróci 10 grudnia na urodziny bliźniąt. Niedługo po Bożym Narodzeniu rodzinę czeka z kolei wyprawa na Antarktydę, gdzie będą wspólnie celebrować Nowy Rok.

Zobacz także

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij