Znaleziono 0 artykułów
10.03.2022

Księżna Kate i książę William pomagają w Ukrainian Social Club

10.03.2022
Fot. Getty Images

Sytuacja, w której znalazła się Ukraina,  sprawiła, że do pomocy dotkniętym wojną włączyli się prawie wszyscy. W tym książę William i księżna Kate, którzy popołudnie 9 marca spędzili, pomagając wolontariuszom w pakowaniu darów, które zostaną przekazane potrzebującym obywatelom Ukrainy.

Spotkanie odbyło się w centrum pomocy Ukrainian Social Club położonym w Holland Park w Londynie. Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej spędzili tam czas na rozmowach z wolontariuszami oraz pomocy w pakowaniu darów. Organizacja zachęca do przekazywania pieniędzy, które przeznaczane są na kamizelki kuloodporne, leki i artykuły dziecięce. By symbolicznie podkreślić wsparcie dla Ukrainy, zarówno książę, jak i księżna Cambridge założyli przypinki z niebiesko-żółtą flagą. Spotkaniu towarzyszył również ambasador Ukrainy w Wielkiej Brytanii, Vadym Prystaiko, wraz z żoną Inną.

Fot. Getty Images

Książęca para pierwsze wyrazy wsparcia dla Ukrainy przekazała 26 lutego, dwa dni po rosyjskim ataku. Napisali wtedy na wspólnym profilu na Twitterze: „W październiku 2020 roku mieliśmy zaszczyt spotkać się z Prezydentem Zelenskim i Pierwszą Damą, aby poznać ich nadzieje na przyszłość Ukrainy. Dziś jesteśmy z Prezydentem i cały narodem ukraińskim, którzy dzielnie walczą o tę przyszłość”.

Fot. Getty Images

Para książęca często udziela się w różnego rodzaju akcjach charytatywnych, niosąc pomoc tam, gdzie w danym momencie jest najbardziej potrzebna. We wrześniu minionego roku książę William odwiedził największą organizację charytatywną „The Passage” działającą na terenie Wielkiej Brytanii, wspierając potrzebujących w kryzysie bezdomności. Książę William podąża śladami matki – księżnej Diany, która regularnie odwiedzała ze swoimi synami organizacje charytatywne

Podczas spotkania w Ukrainian Social Club para książęca przyznała również, że poprzez własną organizację charytatywną wspiera i nadal będzie wspierać osoby dotknięte wojną. W najbliższym czasie fundacja królewska planuje pomagać dzieciom i młodzieży, które potrzebują szczególnego wsparcia psychicznego po atakach rosyjskich wojsk na ich kraj.

Weronika Kochel
Proszę czekać..
Zamknij