Znaleziono 0 artykułów
22.11.2023

Księżna Kate w ulubionej sukni Jenny Packham i diamentowej tiarze

22.11.2023
Księżna Kate w białej sukni Jenny Packham i diamentowej tiarze (Fot. Getty Images)

Kate Middleton została stworzona do królewskiego życia. Dworską etykietę opanowała bowiem do perfekcji. Księżna Kate zachwyca nie tylko nienagannymi manierami, lecz także wyrafinowanymi stylizacjami. Podczas uroczystego bankietu zorganizowanego w pałacu Buckingham dla prezydenta Korei Południowej, Yoona Suk-yeola, żona księcia Williama zaprezentowała się w białej sukni Jenny Packham i diamentowej tiarze należącej niegdyś do Królowej Matki.

W pałacu Buckingham odbył się uroczysty bankiet, na którym przyszły król i królowa Wielkiej Brytanii, księżna Kate i książę William, mieli zaszczyć gościć prezydenta Korei Południowej Yoona Suk-yeola oraz Pierwszą Damę Kim Keon Hee. Z tej okazji Kate Middleton zaprezentowała się w białej sukni projektu Jenny Packham, zdobionej złotymi elementami na ramionach, oraz dopasowanych do niej wyrafinowanych rękawiczkach. Ważnym elementem stylizacji były także królewskie sygnety, którekKsiężna otrzymała w 2019 roku z rąk królowej Elżbiety II.

Księżna Kate w białej sukni Jenny Packham i diamentowej tiarze (Fot. Getty Images)

Suknie od Jenny Packham księżna Kate nosi na wyjątkowe okazje

W białej sukni księżna Kate pojawiła się już wcześniej. Rok temu, także podczas oficjalnego bankietu w pałacu Buckingham, wydanego na cześć Cyrila Ramaphosy, prezydenta Republiki Południowej Afryki. Elegancka biała sukienka przypomina suknię ślubną księżnej Kate. W 2011 roku poślubiła Williama w koronkowej kreacji projektu Sarah Burton dla domu mody Alexander McQueen. Biel to jeden z jej ulubionych kolorów, lecz z kolekcji projektantki wybiera także suknie wieczorowe w innych odcieniach – zieleni, złota czy czerwieni. Elegancja to przecież znak rozpoznawczy księżnej Walii. Jako godna reprezentantka rodziny królewskiej zawsze wie, jak zrobić wrażenie majestatyczną stylizacją. Kreacje dla księżnej szyją chętnie brytyjscy projektanci, choć ona często sięga także po ubrania z sieciówek.

Księżna Kate w diamentowej tiarze należącej niegdyś do Królowej Matki

Księżna Kate jeszcze nigdy nie wyglądała tak królewsko. O wyjątkowości jej kreacji w dużej mierze świadczyły dodatki. Przyszła królowa uzupełniła bowiem suknię niewielką kopertówką, błyszczącymi kolczykami należącymi przed laty do królowej Elżbiety II oraz diamentową tiarą Strathmore Rose, która należała do Królowej Matki. Elżbieta Bowes-Lyon otrzymała ją w prezencie od swojego ojca w 1923 roku, a ostatnio nosiła w latach 30. XX wieku.

Kate Middleton w sukni projektu Catherine Walker (Fot. Getty Images)

Królewskie kreacje Kate Middleton w modnej czerwieni

Biała suknia to nie jedyna stylizacja, którą księżna Kate zaprezentowała podczas wizyty pary prezydenckiej z Korei Południowej. Księżna Walii tego dnia zachwyciła także czerwoną suknią projektu Catherine Walker z efektowną kokardą, którą uzupełniła eleganckim kapeluszem i peleryną.

Zobacz także:

Aleksandra Lipka
Proszę czekać..
Zamknij