Znaleziono 0 artykułów
03.06.2022

Księżna Kate w żółtej sukience Emilii Wickstead

03.06.2022
(Fot. Getty Images)

Rodzina królewska i cały kraj kontynuują obchody Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II. Drugi dzień celebracji rozpoczął się nabożeństwem w Katedrze św. Pawła. Księżna Kate zachwyciła w żółtej sukience Emilii Wickstead, chociaż światowe media skupiły uwagę na Meghan Markle, która, wraz z księciem Harrym i dziećmi, po długiej przerwie powróciła do Londynu.

2 czerwca rozpoczęły się oficjalne obchody Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II, od 70 lat zasiadającej na brytyjskim tronie. Jest najdłużej panującą monarchinią w historii kraju. Jak co roku w Londynie odbyła się parada Trooping the Colour, w której uczestniczyli członkowie rodziny królewskiej. Księżna Kate pojawiła się na balkonie pałacu Buckingham w białej sukience o fasonie płaszcza od Alexandra McQuenna. Całość uzupełnił kapelusz Jimmyego Choo oraz kolczyki z szafirem, które należały kiedyś do Lady Di.

(Fot. Getty Images)

Drugi dzień celebracji rodzina królewska rozpoczęła w Katedrze św. Pawła, gdzie odbyło się narodowe nabożeństwo dziękczynne. Na tę okazję żona księcia Williama wybrała żółtą kreację jednej ze swoich ulubionych projektantek, Emilii Wickstead. Do tego dobrała pasujący kolorystycznie kapelusz Philipa Treacyego oraz zamszowe czółenka Gianvito Rossi. Uwagę przyciągały perłowe kolczyki, które należą do królowej.

Monarchini nie pojawiła się jednak na nabożeństwie. Według oficjalnego oświadczenia Pałacu Buckingham ze względu na „pewien dyskomfort”, który dał jej się we znaki w czasie czwartkowej parady. Nie zabrakło natomiast księcia Harryego i Meghan Markle, którzy po raz pierwszy razem z dziećmi pojawili się w Wielkiej Brytanii po przeprowadzce do Kalifornii i rezygnacji z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej. Meghan zachwyciła efektownym płaszczem oraz dodatkami w białym kolorze.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij