Znaleziono 0 artykułów
02.06.2022

Księżna Kate ponownie w kreacji Alexander McQueen

02.06.2022
Fot. Getty Images

W czwartek 2 czerwca Brytyjczycy rozpoczęli obchody Platynowego Jubileuszu królowej. Elżbieta II, która zasiada na tronie od 70 lat, jest najdłużej panującą brytyjską monarchinią. Podczas okolicznościowej parady Trooping the Colour w Londynie nie sposób było odwrócić wzroku od eleganckiej kreacji księżnej Kate projektu domu mody Alexander McQueen, którą uzupełniła wyjątkowymi dodatkami.

W Wielkiej Brytanii trwają obchody Platynowego Jubileuszu królowej – Elżbieta II wstąpiła na tron 70 temu. Z tej okazji powstał nie tylko nowy portret monarchini, ale odbyła się także parada Trooping The Colour, w której wzięło ponad 1200 wojskowych i 240 koni. Uczestniczą w niej także członkowie rodziny królewskiej. Uwagę przykuwała księżna Kate, która na tę szczególną okazję wybrała wyjątkową kreację. Księżna Cambridge założyła białą sukienkę o fasonie płaszcza od jednego ze swoich ulubionych domów mody – Alexander McQueen. W stylizacji tej Kate Middleton zachwycała także już rok temu na spotkaniu z królową Elżbietą II i księżną Kamilą. Dzisiejszą kreację podkreślały szykowne dodatki: ogromny biały kapelusz, buty Jimmy Choo, a także elegancki szafirowy naszyjnik i kolczyki należące kiedyś do księżnej Diany.

Fot. Getty Images

Platynowy Jubileusz królowej Brytyjczycy będą świętować przez cztery dni. W czwartek wieczorem w Wielkiej Brytanii, na Wyspach Normandzkich, na wyspie Man oraz na brytyjskich terytoriach zamorskich i w stolicach krajów Wspólnoty Narodów zostanie zapalonych 1500 latarni, aby oddać hołd monarchini. W piątek 3 czerwca w katedrze św. Pawła odbędzie się nabożeństwo dziękczynne, a na sobotę zaplanowano koncert Platinum Party at The Palace”, na którym dla królowej zaśpiewają największy gwiazdy, w tym Queen + Adam Lambert, Andrea Bocelli, Alicia Keys czy Diana Ross.

Zuzanna Łukaszewska
Proszę czekać..
Zamknij