Znaleziono 0 artykułów
02.06.2022

Portret Elżbiety II na Platynowy Jubileusz

02.06.2022
Fot. Getty Images

Elżbieta II objęła tron Wielkiej Brytanii 70 lat temu. Z okazji Platynowego Jubileuszu powstał nowy portret królowej. Monarchini pozuje w lawendowej kreacji Angeli Kelly na tle Windsoru. 

W 2022 roku Elżbieta II świętowała 96. urodziny. Obchodzi także Platynowy Jubileusz. Z tej okazji na jej cześć powstała limitowana lalka Barbie, planowane są również rozmaite uroczystości z udziałem rodziny królewskiej, możnych tego świata i poddanych.

Wykonano także nowy portret Elżbiety II. W obiektywie Ranalda Mackechniego, który fotografował już królowę na jej 90. urodziny, monarchini pozuje w lawendowej kreacji Angeli Kelly. Brytyjska projektantka jest wieloletnią powierniczką i doradczynią królowej w kwestii garderoby. Elżbieta II pozwoliła jej nawet na opublikowanie książki „The Other Side of the Coin: The Queen, the Dresser and the Wardrobe” w 2019 roku. Tym samym Angela została pierwszą w historii członkinią królewskiego personelu, która otrzymał pozwolenie na napisanie książki o życiu monarchini.

Stylizację królowej uzupełniają perłowa biżuteria i złoty zegarek. Śnieżnobiałe włosy wyglądają nienagannie. Tło zdjęcia, wykonanego 25 maja, stanowi majestatyczny zamek Windsor.

Wraz z nowym portretem, królowa wydała oświadczenie. „Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację mojego jubileuszu. Wiem, że podczas tych uroczystych okazji powstanie wiele szczęśliwych wspomnień. Nadal inspiruje mnie okazywana mi życzliwość. Mam nadzieję, że nadchodzące dni będą okazją do refleksji nad wszystkim, co udało się osiągnąć w ciągu ostatnich siedemdziesięciu lat”.

Wcześniej oficjalne portrety królowej wykonywali Cecil Beaton, czy Annie Leibovitz.

W tym roku ukazały się już dwa oficjalne zdjęcia – w lutym pokazano Elżbietę II z pudełkiem dokumentów, a w kwietniu z okazji urodzin – z ukochanymi końmi.

Królowa Elżbieta II została najdłużej panującą monarchinią w historii Wielkiej Brytanii. Jako pierwsza świętuje też platynowy jubileusz.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij