Znaleziono 0 artykułów
22.04.2022

Powstała lalka Barbie inspirowana królową Elżbietą II

22.04.2022
Fot. Mattel

Firma Mattel wprowadziła na rynek nową kolekcjonerską lalkę Barbie, przypominającą królową Elżbietę. W tym roku mija 70. lat od objęcia tronu przez monarchinię. Projekt powstał, by uczcić Platynowy Jubileusz i 96. urodziny, które królowa świętowała 21 kwietnia.

70. lat panowania królowej Elżbiety II producent lalek Barbie postanowił uczcić w wyjątkowy sposób. Zaprojektowano z tej okazji limitowaną kolekcję lalek, przypominających monarchinię Zjednoczonego Królestwa. Jest to druga zabawka z serii „Barbie’s Tribute Collection”, która została stworzona w sierpniu ubiegłego roku. Pierwsza lalka z tej kolekcji była podobizną amerykańskiej aktorki Lucille Ball. Celem projektu jest uhonorowanie osób, mających wpływ na kształtowanie kultury i społeczeństwa. 

Królowa Elżbieta jako Barbie ubrana jest w jedwabistą suknię w odcieniu kości słoniowej z niebieską wstęgą orderową, jaką zakładał na uroczyste okazje dziadek monarchini Jerzy V. Kreację zdobią repliki medalionów Rodziny Królewskiej. Głowę królowej ozdabia tiara, wzorowana na tej, którą Elżbieta II założyła w dniu ślubu z księciem Filipem. Uwagę zwraca także różowa wstążka, symbolizująca tę podarowaną brytyjskiej monarchini przez jej ojca Jerzego VI. 

Opakowanie lalki również zostało zaprojektowane z myślą o szczegółach. Barbie umieszczono w pudełku inspirowanym Pałacem Buckingham, a wyściełano czerwonym materiałem. Na opakowaniu widoczny też jest królewski tron. 

Kolekcjonerską lalkę z podobizną Królowej Elżbiety można zakupić od 21 kwietnia w domach towarowych Harrods, Hamleys, Selfridges, John Lewis oraz na platformie Amazon. Jej cena to 75 dolarów, czyli około 320 zł. Liczba sztuk jest ograniczona.

Aleksandra Kupras
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Powstała lalka Barbie inspirowana królową Elżbietą II
Proszę czekać..
Zamknij