Znaleziono 0 artykułów
02.04.2020

Kwietniowe nowości w HBO GO

02.04.2020
„Pewnego razu... w Hollywood” (Fot. Materiały prasowe HBO)

W kwietniu rozpoczniemy nowe przygody z serialami i odświeżymy kultowe filmy. W tym miesiącu HBO GO przygotowało zestaw nowości, które umilą chwile odpoczynku w domowym zaciszu.

„Pewnego razu... w Hollywood”, premiera: 1 kwietnia

 

W dziewiątym filmie Quentina Tarantino widz może podziwiać nie tylko kultowy duet: Leonardo DiCaprio i Brada Pitta, lecz także niezwykle nastrojowe Los Angeles lat 60. DiCaprio gra trzecioligowego aktora, a Pitt jego dublera. Razem stawiają czoła wyzwaniom ewoluującej branży filmowej. Mierzą się też z własnym starzeniem się. Film zdobył dwa Oscary – za rolę Pitta jako najlepszego aktora drugoplanowego oraz najlepszą scenografię.

„Co robimy w ukryciu”, sezon 1, premiera: 2 kwietnia

 

Serial komediowy twórcy m.in. oscarowego „Jojo Rabbit” Taiki Waititiego, przedstawiający losy trójki wampirów ze Staten Island, zaskoczy widzów niespodziewanym zwrotem akcji. Pierwszy sezon zostanie wyemitowany w całości (10 odcinków), a premiery drugiego możemy spodziewać się już 16 kwietnia.

„Co robimy w ukryciu” (Fot. Materiały prasowe HBO)

„Sprawa idealna”, sezon 4, premiera: 10 kwietnia

 

W czwartym sezonie spin-offu „Żony idealnej” topowi prawnicy powalczą o sprawiedliwość. Grana przez Christine Baranski Diane Lockhart zmierzy się z utratą niezależności swojej kancelarii. Jak zapowiada współtwórca serialu, Robert King, tematyka odejdzie nieco od aspektów politycznych, by skupić się na prawnych. Mimo że „Sprawa idealna” powróci 10 kwietnia, 10-odcinkowy sezon może zostać podzielony na dwie części, w związku z zaprzestaniem produkcji w obliczu pandemii koronawirusa. 

„Obsesja Eve”, sezon 3, premiera: 13 kwietnia

 

Intrygujący duet: Sandra Oh i Jodie Comer powraca w trzecim sezonie serialu. Po starciu agentki i morderczyni w finale drugiego sezonu możemy spodziewać się pełnej napięcia kontynuacji ich burzliwej relacji. Zabawa w kotka i myszkę trwa, podobnie jak wzajemna obsesja bohaterek.

„Forrest Gump”, premiera: 13 kwietnia

 

Polecany przez naszą redakcję film na poprawę humoru znajdziecie od 13 kwietnia na HBO GO. Kultowy „Forrest Gump” Roberta Zemeckisa naświetla sylwetkę bohatera, który pomimo przeciwności losu nie traci optymizmu i ciepła. Grany przez Toma Hanksa mężczyzna wzbudza sympatię widzów swoją wiarą w dobro i lekkością bycia. Jeśli poszukujecie pozytywnego filmu do obejrzenia w gronie rodziny, „Forrest Gump” to strzał w dziesiątkę.

„Forrest Gump” (Fot. Materiały prasowe HBO)

„Mrs. America”, sezon 1, premiera: 15 kwietnia

 

Oparty na prawdziwej historii serial przedstawia kobiety walczące o ratyfikację poprawki Equal Rights Amendment, dającej równe prawa wszystkim obywatelom Stanów Zjednoczonych bez względu na płeć. W rolę główną wciela się Cate Blanchett jako konserwatywna przeciwniczka równouprawnienia. Podkreślając, że „kobiety znajdują najpełniejsze spełnienie w domu i rodzinie”, sprzeciwia się ruchom feministycznym z Glorią Steinem czy Shirley Chisholm na czele.

„Przemytnik”, premiera: 19 kwietnia

 

Clint Eastwood w podwójnej roli aktora i reżysera opowiada o starzejącym się Earlu Stonie, który przyjmuje propozycję lukratywnej pracy, zmagając się z problemami finansowymi. Jako kierowca staje się nieświadomie przemytnikiem narkotyków na usługach meksykańskiego kartelu. W rolę agenta DEA, który go ściga, wciela się Bradley Cooper.

„We’re here”, sezon 1, premiera: 20 kwietnia

 

Nowy serial HBO poruszy tematykę LGBTQ+, skłaniając do refleksji nad tożsamością seksualną i wyzwaniami stawianymi społeczności drag queen. Mieszkańcy małych amerykańskich miasteczek wezmą udział w festiwalu, podczas którego znane drag queens będą uczyć swoje podopieczne, jak wzmocnić poczucie pewności siebie i wyjść poza strefę komfortu. Serial w lekki sposób dodaje otuchy i przypomina, by nie bać się być sobą, nawet jeśli przekracza się zastane ramy społeczne.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij