Znaleziono 0 artykułów
07.05.2022
Artykuł partnerski

Czary mascary: MAC Stack

07.05.2022
Fot. Materiały prasowe

Mascara, która robi większą karierę niż niejedna gwiazda? Po wpisaniu hasztagu #MacStackMascara już wyświetla się 73 mln odsłon na TikToku, choć kosmetyk miał premierę raptem 1 marca. O najnowszym tuszu do rzęs od MAC Cosmetics mówią zarówno profesjonalni makijażyści, jak i influencerzy.

Rzęsy o objętości XXL nie wychodzą z mody pomimo zmieniających się trendów. Powód? Mocna oprawa oczu od zawsze dodawała spojrzeniu wyrazistości. Rzęsy przedłużane, doklejane, sztuczne są już natomiast passé. To makijaż ma tworzyć oprawę oczu, która każdego dnia i o każdej porze może być inna. Raz bardziej naturalna i delikatna, innym razem – spektakularna. Natomiast efektu działania tuszu do rzęs nie mierzy się jedynie chwilę po ich pomalowaniu. Ocenia się także trwałość kosmetyku, czy nie skleja rzęs przy nakładaniu kolejnych warstw i jak zachowuje się po kilku godzinach noszenia. Jak wypada w testach MAC Stack i na czym polega fenomen tego produktu?

Fot. Materiały prasowe

Świat na rzęsach

Tusz do rzęs to kosmetyk, który kupowany jest co dwie sekundy. Ale popularność mascary nie powinna nikogo dziwić. W najszybszy sposób, za jednym pociągnięciem szczoteczki, podkreśla oprawę oczu, zmienia wygląd całej twarzy. Natomiast każda mascara ma nieco inne właściwości. Zdarzają się takie, które podkreślają rzęsy jak najlepszy wizażysta, ale je obciążają. I takie, które mają właściwości pielęgnacyjne, wzmacniające, ale nie da się nimi uzyskać efektu mocniejszej oprawy oka. Jakie cechy powinna mieć mascara idealna?

Wydłużać, rozdzielać, podnosić, podkręcać i pokrywać rzęsy tuszem. A także przyciemniać je i dodawać im objętości i trójwymiarowości. Dobrze by było, gdyby efekt ten nie kończył się po chwili, a tusz się nie rozmazywał. Niezbyt pożądane jest także, aby na włoskach osadzały się nieestetyczne grudki, dające nieprzyjemne uczucie obciążenia. Czy to możliwe, żeby te wszystkie życzenia spełniała jedna mascara? MAC Stack Mascara jest przełomowym technologicznie kosmetykiem w kategorii tuszów do rzęs, a zachwyt gwiazd TikToka nie jest przypadkowy. Twórcy MAC Stack pracowali nad nią przez ponad dwa lata. Celem było spełnienie wszystkich wymienionych wyżej oczekiwań. I chyba się udało.

Fot. Materiały prasowe

Produkt personalizowany

Na czym polega wyjątkowość najnowszego tuszu do rzęs, o którym jest tak głośno? MAC Stack to produkt personalizowany. Mascara dostępna jest w dwóch wersjach o różnym kształcie szczoteczek: Superstack Mega Brush i Superstack Micro Brush. Pozwalają one na podkreślenie zarówno długich, jak i krótkich rzęs, a także na równomierne pokrycie włosków tuszem. Szczoteczki Superstack Mega Brush i Superstack Micro Brush są wykonane z szeroko rozstawionego, wielowymiarowego włosia, które pozwala wyłapać każdą rzęsę pod każdym kątem.

– Te szczoteczki umożliwiają mi skupienie się na najdrobniejszych szczegółach. Micro idealnie sprawdza się przy wydłużaniu rzęs, a Mega dodaje im objętości – wyjaśnia Tiffany Johnston, ceniona wizażystka z Los Angeles. A to przekłada się na stronę wizualną. Mając w dłoni taką szczoteczkę, można dotrzeć do każdej rzęsy i nałożyć na nią tyle produktu, ile ma się ochotę. A co najważniejsze i do tej pory niespotykane, efekt jest stopniowalny – niezależnie od liczby warstw tusz nie skleja rzęs i nie wywołuje obciążenia. Potwierdzają to międzynarodowe gwiazdy TikToka, jak Patrick Starrr (3 mln odbiorców), Rachel Rigler (1 mln odbiorców), Kelly Rose Sarno (624 tys. odbiorców), Meredith Duxbury (14,7 mln odbiorców) czy Mikayla Nogueira (11 mln odbiorców). Wtórują im także polskie gwiazdy, takie jak Painterka, Zuzia Tonicka, Stysio, EmilaMup, MuaPolina, ByNatalia.

Fot. Materiały prasowe

Superjakość i trwałość

MAC Stack ma szansę zostać mascarą numer jeden na rynku. Jest kosmetykiem zaawansowanym technologicznie – nie tylko ze względu na specjalne konstrukcje szczoteczek. Mascara MAC Stack utrzymuje się na rzęsach przez całą dobę, a guru makijażu, tacy jak Tiffany Johnston, są zachwyceni jej trwałością. MAC Stack jest uniwersalna i pozwala na osiągnięcie szerokiego spektrum efektów. Można nią wyczarować zarówno gęste, jak i lekkie rzęsy (po nałożeniu jednej warstwy), zarówno mocniejsze, wieczorowe spojrzenie (dzięki dodaniu kilku kolejnych), jak i spektakularną oprawę w stylu Twiggy z lat 60. – MAC Stack Mascara daje szerokie możliwości stopniowania efektu, co świadczy o jej uniwersalności. Pojedyncza warstwa jest kremowa i lekka, podczas gdy więcej warstw dodaje rzęsom niewiarygodnej długości i objętości. To idealna mascara dla wszystkich tych, którzy marzą o pełnej kontroli nad swoimi rzęsami oraz o maksymalnej różnorodności w ramach jednego produktu – zachwala Johnston. Tusz nie osypuje się pod okiem, nie obciąża rzęs i nie tworzy na ich powierzchni grudek. Czy to mascara idealna? Jesteśmy na tak.

Maria Kowalczyk
Proszę czekać..
Zamknij