Znaleziono 0 artykułów
11.04.2024

Motorola x Maciej Zień: Niezwykła współpraca, która łączy modę z technologią

11.04.2024
Projektant Maciej Zień podczas pracy, fot. materiały prasowe

Jeszcze dobrze nie opadły emocje (i konfetti!) po spektakularnym pokazie Macieja Zienia z okazji jego jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej, którego Motorola była partnerem, a już współpraca projektanta i marki nabiera kolorów. Właściwie jednego, wyjątkowego – Peach Fuzz, koloru roku 2024 Instytutu Pantone.

Motorola nie mogła wybrać lepszego momentu, by nawiązać współpracę z Maciejem Zieniem. Gdy jeden z najsłynniejszych polskich projektantów świętował 25-lecie pracy artystycznej zapierającym dech w piersiach modowym widowiskiem na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w grudniu 2023 r., u jego boku stali przedstawiciele producenta kultowych już smartfonów. – Lokalnie chcemy być blisko z mocnymi markami modowymi, takimi jak Maciej Zień, ponieważ to prawdziwy wulkan kreatywności oraz ikona stylu – mówiła wtedy Anna Staszyńska, Head of Marketing w firmie Motorola. Choć jeszcze wtedy nie było wiadomo, czy to okazjonalne, czy dłuższe partnerstwo, pewną wskazówkę dał sam projektant. – Przyznam, że miałem już do niego swoje podejście – opowiadał po pokazie Maciej Zień w rozmowie z Vogue.pl o Peach Fuzz, kolorze roku 2024. Pantone ujawnił go zaledwie kilka dni wcześniej, a jednym z globalnych partnerów instytutu jest właśnie Motorola. To m.in. dzięki temu marka jako jedyny producent smartfonów może wykorzystywać odcień Peach Fuzz.

Peach Fuzz, kolor roku 2024 Instytutu Pantone, stał się motywem przewodnim współpracy Macieja Zienia i Motoroli

Naturalne więc było, że to Peach Fuzz, który zdobi m.in. przełomową motorolę razr 40 ultra, będzie głównym wątkiem współpracy marki i projektanta. – Kolor ma ogromny wpływ na sposób, w jaki postrzegamy przedmioty, w tym ubrania. Jest to jeden z kluczowych elementów w projektowaniu mody, który może wywołać różne emocje i skłonić do różnych interpretacji – mówi Maciej Zień. 

Smartfon motorola razr 40 ultra w kolorze Peach Fuzz, fot. materiały prasowe

Kolor, który Instytut Pantone – światowy autorytet w dziedzinie barw – wybrał jako ten, który najlepiej oddaje towarzyszące nam obecnie emocje, to aksamitny brzoskwiniowy, Peach Fuzz. Oznaczony numerem Pantone 13-1023, zdaniem specjalistów rezonuje z zeszłoroczną Vivą Magentą („niekonwencjonalna barwa na niekonwencjonalne czasy”) i przywodzi na myśl wspólnotę, społeczność i współpracę. – Peach Fuzz to delikatny odcień, który często kojarzy się z ciepłem, delikatnością i romantyzmem. Jest to kolor, który może być odpowiedni na współczesne czasy, ponieważ wprowadza subtelny, ale przyjemny akcent do palety kolorów – uważa Maciej Zień, który inspirował się nim, projektując dla Motoroli 10 wyjątkowych kreacji. 

Motorola x Maciej Zień: Niezwykłe kreacje w kolorze Peach Fuzz

W ramach współpracy z Motorolą Maciej Zień zaprojektował 10 kreacji w kolorze roku 2024 Pantone dla ambasadorek marki. – Kolor odgrywa niezwykle ważną rolę w projektowaniu ubrań i dodatków, ponieważ może wpływać na percepcję kształtu, wielkości oraz nastrój całej stylizacji. Odcień Peach Fuzz może być inspiracją do stworzenia delikatnych, romantycznych projektów, ale także wpłynąć na wybór tkanin i fasonów, aby idealnie komponowały się z tym kolorem – opowiada o procesie projektowania Maciej Zień. 

Projekty Macieja Zienia, dzięki uprejmości projektanta

Wśród projektów, w których podczas specjalnej sesji zdjęciowej wystąpiły m.in. Ola Adamska, Asia Piwka, Agnieszka Skrzeczkowska oraz Karolina Brzuszczyńska, na pierwszy plan wybijają się delikatne, powłóczyste i szalenie kobiece wieczorowe suknie, z których słynie Maciej Zień i które doskonale wpisują się w skojarzenia, jakie niesie za sobą delikatny brzoskwiniowy odcień. Posągowe kreacje zachwycające lekkością, której dodają im jeszcze głębokie wycięcia czy cienkie ramiączka. Modne asymetrie zdobią suknie i jako jej awangardowa linia dekoltu, i w formie kreacji na jedno ramię. Klasyczne, romantyczne kreacje, które przeplatają się tu z nowoczesnymi projektami, a suknie do ziemi z energetycznymi garniturami w duchu power dressingu.

Projekty Macieja Zienia, dzięki uprejmości projektanta

Jak wspomina Maciej Zień: – Pracując z odcieniem Peach Fuzz, zaskoczyła mnie jego wszechstronność i zdolność do adaptacji do różnych stylizacji i nastrojów. Choć może być trudny w manipulacji ze względu na swoją delikatność, to możliwość eksperymentowania z nim sprawiła wiele radości zarówno mi, jak i modelkom, które nosiły te projekty.

Projekty Macieja Zienia, dzięki uprejmości projektanta

Na zdjęciach dostrzec można też motorolę razr 40 ultra o składanej konstrukcji z największym wyświetlaczem zewnętrznym spośród telefonów z klapką. W końcu smartfon jest dziś nieodłącznym elementem naszego życia, a z czasem będzie odgrywał jeszcze większą rolę. 

Joanna Piwka w projekcie Macieja Zienia, fot. materiały prasowe

– Urządzenia, takie jak smartfony czy słuchawki, już teraz stają się istotnym elementem stylizacji, pozwalając użytkownikom wyrazić swój osobisty styl poprzez wybór koloru, wzoru czy akcesoriów. Ich rola jako dodatków w stylizacji będzie prawdopodobnie rosła w przyszłości, ponieważ technologia coraz bardziej łączy się z modą – wyjaśnia Maciej Zień.

Ola Adamska w projekcie Macieja Zienia, fot. Łukasz Dziewic

Związek mody i technologii już jest wyraźny, a będzie jeszcze silniejszy

Kiedyś moda i technologia wydawały się leżeć na przeciwległych biegunach, dziś nie tylko się zbliżyły, lecz także wzajemnie na siebie wpływają. Te zmianę doskonale rozumieją i Maciej Zień, i Motorola. – Współpraca z Motorolą jest dla mnie fascynującym doświadczeniem, ponieważ pozwala połączyć światy mody i technologii w innowacyjny sposób. Inspiruje mnie kreatywność i zaangażowanie marki w tworzenie nowatorskich produktów – mówi projektant i dodaje: – Współpraca między branżą mody a technologiczną będzie z pewnością coraz większa w przyszłości. Obie te branże mogą się wzajemnie inspirować i wspierać, tworząc innowacyjne rozwiązania i produkty, które integrują funkcjonalność z estetyką.

Katarzyna Rycko
Proszę czekać..
Zamknij