Znaleziono 0 artykułów
16.09.2021
Artykuł partnerski

Tajniki mody według Macieja Zienia

16.09.2021
Maciej Zień / Fot. K. Kalumiere

Marzysz o pracy w branży mody? Projektowanie jest twoją pasją? Chcesz uczyć się od najlepszych? Kreatorzy Wizerunku by MM zapraszają na warsztaty z Maciejem Zieniem, które odbędą się w wyjątkowych wnętrzach Myńska12 w Poznaniu.

Nie projektuję ubrań, projektuję marzenia – mawia Ralph Lauren. Nazywany Waltem Disneyem świata mody projektant uchodzi za ucieleśnienie amerykańskiego snu – od syna ubogich imigrantów do właściciela wartego miliardy dolarów imperium. Zanim szturmem wziął branżę mody, Lauren zaczynał od podstaw. Pomysł, szkic, projekt, praca z materiałem, eksperymenty z fakturą i sylwetką, aż w końcu przymiarki i szycie.

O tym, jak kluczowa jest rola warsztatu w pracy projektanta, wie również Maciej Zień. Podobnie jak Lauren, zasłynął nieszablonowym podejściem do mody, dbałością o detal i zdolnością godzenia autorskiej wizji z oczekiwaniami miłośniczek mody. Dziś Zień jest właścicielem jednej z najpopularniejszych polskich marek luksusowych, a także twórcą kostiumów do przedstawień baletowych i teatralnych. Doczekał się również oddanego grona wielbicielek jego projektów, a także wielu branżowych nagród, w tym Złotej Nitki i Belvedere International Achievement Award.

Teraz projektant zgodził się podzielić 20-letnim doświadczeniem podczas warsztatów przygotowanych we współpracy z konceptem kreatywnym Kreatorzy Wizerunku by MM. Podczas wydarzenia uczestnicy poznają tajniki branży mody oraz udoskonalą umiejętności pod okiem Zienia. Na zakończenie wydarzenia projektant wybierze najzdolniejszego uczestnika, który otrzyma zaproszenie na staż w jego warszawskim atelier.

Kreatorzy Wizerunku by MM / Fot. Tomek Tomkowiak

Spotkanie będzie podzielone na dwie części – pierwszą, teoretyczną, poświęcono takim zagadnieniom, jak budowanie marki, planowanie strategii rozwoju czy działań marketingowych, a także umiejętność śledzenia i przewidywania trendów. Z kolei w drugiej, warsztatowej części wydarzenia, uczestnicy będą mieli okazję pogłębić wiedzę z zakresu projektowania. Podczas warsztatów poznają, m.in. zasady pracy z tkaniną, modelowania na manekinie i budowania kolekcji.

Młyńska12, miejsce spotkania, to europejski standard i polska gościnność w sercu Poznania. Wyjątkowy klimat odrestaurowanej kamienicy z końca XIX w., która powstała z wielkiej pasji, to miejsce, które przyciąga ludzi biznesu, kultury i sztuki. Osoby prywatne oraz firmy ceniące najwyższą jakość i customer experience na najwyższym poziomie znajdą tutaj dokładnie to czego potrzebują.

Pomysłodawczyniami wydarzenia są Magdalena Marcinek i Anna Bowsza, wspólniczki, a prywatnie przyjaciółki. Jak mówią, obie mają naturalną zdolność do kojarzenia ludzi. Tak narodziła się agencja kreatywna Kreatorzy Wizerunku by MM. Oprócz organizacji warsztatów i spotkań z osobowościami świata mody, kultury i biznesu, dziewczyny zajmują się również produkcją sesji zdjęciowych, teledysków i zarządzaniem wizerunkiem.

Warsztaty z Maciejem Zieniem odbędą się w dniu 6 listopada 2021 r.. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają do kontaktu pod adresem info@kreatorzywizerunku.com.pl

Redakcja Vogue.pl
  1. Kultura
  2. Design
  3. Tajniki mody według Macieja Zienia
Proszę czekać..
Zamknij