Znaleziono 0 artykułów
08.09.2023

Małgorzata Szumowska podbija Wenecję w idealnie skrojonym garniturze Saint Laurent

08.09.2023
(Fot. Getty Images)

Czy istnieje lepsza definicja power dressingu niż garnitur Saint Laurent? Małgorzata Szumowska na premierę swojego nowego filmu „Kobieta z...” na festiwalu filmowym w Wenecji wybrała stylizację, która uosabia kobiecą siłę, a jednocześnie spełnia wymogi klasycznej elegancji.

8 września 2023 roku baczniej, niż zwykle śledzimy czerwony dywan w Wenecji. To właśnie dziś, podczas 80. Festiwalu Filmowego, swoją premierę ma film w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta „Woman of…” („Kobieta z…”), który opowiada historię transpłciowej Anieli Wesoły. Film powalczy o Złotego Lwa w konkursie głównym. To kolejna po „Śniegu już nigdy nie będzie” współpraca reżyserska z zaufanym współpracownikiem.

Małgorzata Szumowska promuje swój nowy film „Kobieta z...” w Wenecji

Reżyserski duet widzieliśmy już na Lido w południe. Małgorzata Szumowska zaprezentowała się wówczas w małej czarnej projektu Prady, a towarzyszący jej Michał Englert w klasyce gatunku – białej koszuli i czarnych spodniach z kantem, elegancki look przełamując jednak słomkowym kapeluszem.

(Fot. Getty Images)

Małgorzata Szumowska w garniturze Saint Laurent na premierze filmu „Kobieta z...” na festiwalu w Wenecji

Na oficjalną premierę filmu na festiwalu w Wenecji reżyserka Małgorzata Szumowska wybrała natomiast bardziej wyrazistą, inspirowaną modą męską stylizację – garnitur Saint Laurent w ulubionej czerni. W projekcie Saint Laurent błyszczała na czerwonym dywanie. Charakterystyczne dla francuskiego domu mody szerokie i mocno zarysowane klapy marynarki nawiązywały do trendu na power dressing. Spod nogawek zaprasowanych na kant spodni widać było połyskujące buty o wydłużonych noskach i ściętym czubku. Dzięki ozdobnej klamerce budziły skojarzenia z retro szykiem. Jedyny biżuteryjny akcent – srebrny zegarek na nadgarstku reżyserki – to dowód na to, że mocny krój nie potrzebuje ozdób.

Towarzyszący reżyserce Michał Englert wybrał dopasowaną stylizację – granatowy garnitur Prady z czarnymi klapami marynarki oraz białą koszulę. 

Na weneckim czerwonym dywanie doszło do niezwykłego reżyserskiego spotkania pary z Agnieszką Holland, która kilka dni temu przedstawiała festiwalowej publiczności swój film „Zielona granica".

(Fot. Getty Images)
Redakcja Vogue.pl
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Małgorzata Szumowska podbija Wenecję w idealnie skrojonym garniturze Saint Laurent
Proszę czekać..
Zamknij