Znaleziono 0 artykułów
08.09.2023

Małgorzata Szumowska w oryginalnej małej czarnej promuje „Kobietę z...” w Wenecji

08.09.2023
(Fot. Getty Images)

Na Lido w Wenecji trwają ostatnie przygotowania do uroczystej premiery filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta „Kobieta z…”. W Palazzo del Cinema rozstawiają się fotoreporterzy, a za kulisami słychać narastający gwar. Twórcy filmu wzięli już udział w konferencji prasowej poświęconej produkcji. Wcielająca się w główną rolę Małgorzata Hajewska wystąpiła w posągowej sukience Magdy Butrym, Joanna Kulig w przeskalowanym trenczu polskiej projektantki, Englert w awangardowej koszuli, a Szumowska w klasycznej małej czarnej z metką Prady.

O stworzeniu tego filmu Małgorzata Szumowska i Michał Englert marzyli od 20 lat. Przedstawiająca historię transpłciowej Anieli Wesoły „Women of” („Kobieta z…”) ma bowiem nie tylko obrazować zmiany społeczne, jakie nastąpiły w Polsce, ale także być pierwszą krajową produkcją, która „w dużym stopniu spełni zasady różnorodności i inkluzywności” branży. „»Kobieta z…« to dla nas naprawdę ważny film, wynik wielu lat pracy, niezliczonych spotkań z osobami transpłciowymi – osobami w różnym wieku, które żyły w Polsce przez dekady” – pisali twórcy w oświadczeniu. „Mamy nadzieję, że nasz film pomoże zrozumieć innym, co to znaczy być osobą transpłciową, i jednocześnie da odwagę setkom młodych ludzi, którzy identyfikują się jako osoby trans, ale obawiają się podzielić tym z innymi”.

25 czerwca 2023 roku ogłoszono, że produkcja zakwalifikowała się do Konkursu Głównego 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Film powalczy o Złotego Lwa Oficjalną premierę w Palazzo del Cinema zaplanowano na 8 września. Kilka godzin wcześniej na Lido zorganizowano konferencję prasową poświęconą najnowszemu filmowi polskiego duetu.

(Fot. Getty Images)

Twórcy i obsada promują film „Kobieta z…” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta na Festiwalu w Wenecji

Na spotkaniu prasowym Małgorzata Szumowska wystąpiła u boku Michała Englerta. Reżyser, z którym twórczyni pracuje w duecie, postawił na elegancję z twistem zbudowaną wokół awangardowej koszuli, spodni zaprasowanych w kant, lśniących mokasynów i rozluźniającego dress code kapelusza. Reżyserka wystąpiła w klasycznej małej czarnej od Prady. Choć kształt sukienki zdecydowanie nawiązywał do stylu retro (bufiaste rękawki w stylu lat 40. XX wieku, fason szmizjerki i długość sięgająca łydki), oprawa projektu pozostawała nowoczesna. Skórzane czółenka miały futurystyczną formę, biżuteria pozostała minimalistyczna, a makijaż naturalny. Pozostaje więc pytanie, czy to preludium do finezyjnej kreacji z premiery, czy przedsmak perfekcyjnego minimalizmu, który Szumowska zaserwuje także na czerwonym dywanie.

Zobacz także

Redakcja Vogue.pl
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Małgorzata Szumowska w oryginalnej małej czarnej promuje „Kobietę z...” w Wenecji
Proszę czekać..
Zamknij