Znaleziono 0 artykułów
20.07.2023

Marc Jacobs połączył chanelowski żakiet z jeansami i baletkami

20.07.2023
Marc Jacobs (Fot. Getty Images)

Marc Jacobs, który niedawno skończył 60 lat, znany jest z podążania własnymi ścieżkami. Mimo że od jesieni dzielą nas jeszcze dwa miesiące, amerykański projektant w letniej stylizacji postawił na czerwień, która – zgodnie z przewidywaniami – będzie najmodniejszym kolorem nadchodzącego sezonu. Czerwień niezmiennie przyciąga uwagę, niezależnie od okazji, a zwłaszcza, jeśli centralnym punktem looku jest kultowy tweedowy żakiet bouclé domu mody Chanel

Marc Jacobs nie boi się sięgać po projekty innych domów mody

Zapinane żakiety Chanel z tkaniny bouclé coraz częściej stanowią oprawę dla zwykłych t-shirtów. Na to mniej oficjalne wydanie żakietu zdecydował się też Marc Jacobs, który połączył czerwony, elegancki tweed ze zwykłą, białą koszulką. Casualowe są też dobrane do czerwonej góry dżinsy z rozszerzaną nogawką i czarne baletki. Niewątpliwie uwagę zwraca też równie czerwona torba od Louis Vuitton (Jacobs był dyrektorem tej marki ponad dekadę), która pochodzi z debiutanckiej kolekcji producenta muzycznego Pharrella Williamsa. Warto dodać, że Marc Jacobs pomógł piosenkarzowi w powołaniu jej do życia.

Projektant jest gotowy zarówno na chłodniejsze, letnie wieczory, jak i na powoli nadchodzącą jesień.

Kolekcja Marca Jacobsa na sezon jesień-zima 2023 roku

Ostatni pokaz projektanta był dosyć sporym zaskoczeniem dla świata mody. Nie dość, że Jacobs zaprezentował 29 sylwetek w niespełna trzy minuty, to do napisania notatek z pokazu wykorzystał ChatGPT. Wygenerowane teksty okazały się całkowicie nijakie i sztywne. Cięty komentarz do przyspieszającej, stechnicyzowanej rzeczywistości? Marc Jacobs kolejny raz prowokuje do dyskusji.

Maja Kierul
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Marc Jacobs połączył chanelowski żakiet z jeansami i baletkami
Proszę czekać..
Zamknij