Znaleziono 0 artykułów
21.07.2021

Miejsce z duszą: Kpodonou Studios

21.07.2021
Wnętrza Kpodonou Studios / Fot. Natalia Poniatowska

Kolorystka i projektantka Sandra Kpodonou przygodę z fryzjerstwem rozpoczęła jako 17-latka. Jednocześnie rozwijała pasję do mody. Projektowała między innymi dla MISBHV, stworzyła też autorską markę odzieżową Kpodonou, a jej ubrania nosiła Cardi B.

Uwielbia pracę z wolnej ręki (bez używania folii podczas farbowania), a kolory, jakie dzięki temu tworzy, są niepowtarzalne. Ceni naturalność, więc koloryzację zawsze dobiera tak, aby podkreślała wszystkie najlepsze cechy kobiety. Z Sandrą rozmawiamy w jej nowo otwartym studiu na warszawskim Powiślu.

Skąd pomysł na powstanie autorskiego studia, które łączy butik z salonem fryzjerskim?

Od lat projektuję ubrania i zajmuję się pielęgnacją i koloryzacją włosów. Naturalnie więc wpadłam na pomysł hybrydy, która połączy moje dwie pasje i najważniejsze wartości. Inspiracje dla tego miejsca czerpałam z moich podróży, wartości, tradycji i oczywiście miłości do włosów. W KPODONOU STUDIOS wyznajemy japońską filozofię wabi sabi (docenienie piękna, które jest „niedoskonałe, nietrwałe i niekompletne” w naturze), którą sama praktykuję. Meble w naszym lokalu są głównie pozyskane z drugiej ręki (to jeden z aspektów tej filozofii), dzięki czemu są jeszcze bardziej wyjątkowe. Celowo nie wykończyliśmy całego wnętrza, aby podkręcić piękno niedoskonałości.

Czym dokładnie jest SOUL HAIR?

SOUL HAIR to miejsce dla pasjonatów włosów – zarówno dla naszych stylistów pracujących w salonie, którzy są głodni wiedzy na najwyższym poziomie, jak i dla samych klientów, którzy są realnie zainteresowani prawidłową pielęgnacją włosów. Od dwóch lat jestem ambasadorką marki Redken w Polsce. Wspólnie stworzyliśmy usługę „Recepta na zdrowe włosy”, która opiera się na profesjonalnych formułach czerpiących z naukowego dziedzictwa marki oraz na indywidualnie dostosowanej koloryzacji, która ma na celu dbanie o kondycję włosów. To zupełnie nowa usługa, godzinna konsultacja, w skład której wchodzą dobór kosmetyków i rozpisanie rocznego wyprowadzenia włosów z uszkodzeń do docelowego efektu. Produkty Redken opierają się na równaniu, które marka zaproponowała już w latach 60. Zgodnie z nim zdrowe włosy = kwasowe pH + proteiny + nawilżenie. Ponadto opakowania kosmetyków Redken są wykonane w przynajmniej 93% z plastiku z recyklingu, co wpisuje się w zamysł mojego studia.

Oprócz salonu w nowo otwartej przestrzeni mieści się też stacjonarny butik marki Kpodonou. Ale nie tylko sprzedajecie tam gotowe ubrania.

Oprócz sklepu to też koncept, w którym będziemy rozwijać nowatorskie technologie zrównoważonej mody. Mamy tu pracownię krawiecką i zaczynamy od ubrań oraz toreb, które produkujemy w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, bez użycia środków chemicznych. Torby są ręcznie skręcane przy użyciu śrub i tworzone przez nasz zespół z elementów z recyklingu. Każdy klient może zobaczyć na miejscu, jak powstają. Ubrania szyjemy lokalnie, głównie ze 100% bawełny, którą pozyskujemy z Polski. Skrupulatnie planujemy ilości tak, aby nie doprowadzić do nadprodukcji ciuchów.

Adres:

Kpodonou & Soulhair, Tamka 49, Warszawa
 

Wnętrza Kpodonou Studios / Fot. Natalia Poniatowska
Wnętrza Kpodonou Studios / Fot. Natalia Poniatowska
Wnętrza Kpodonou Studios / Fot. Natalia Poniatowska
Wnętrza Kpodonou Studios / Fot. Natalia Poniatowska
Sandra Kpodonou / Fot. Natalia Poniatowska
Atelier kolorystki Sandry Kpodonou / Fot. Natalia Poniatowska
Wnętrza Kpodonou Studios / Fot. Natalia Poniatowska
Wnętrza Kpodonou Studios / Fot. Natalia Poniatowska

 

Marta Krupińska
Proszę czekać..
Zamknij