Znaleziono 0 artykułów
16.10.2023
Artykuł partnerski

Zuchwały i piękny. Miejski zegarek do zadań specjalnych

16.10.2023
(Fot. Materiały prasowe)

Szwajcarska precyzja i nowoczesny design – Swatch otwiera nowy rozdział w historii swojej marki modelem Big Bold Irony. To pierwszy zegarek ze stali szlachetnej, który nie wpisuje się w nurt quiet luxury. Jest zuchwały, wyrazisty i idealnie pasuje do wyróżniających się z tłumu stylizacji.

W ostatnich miesiącach świat zdominował dyskretny luksus. Street style, który wyznacza trendy, rządzi się jednak swoimi prawami. Podczas tygodni mody liczą się zaskakujące stylizacje emanujące kreatywnością i nowoczesnością. I właśnie dla tych, którzy cenią najwyższą jakość w połączeniu z mocnym, energetycznym designem, nowy model Swatch Big Bold Irony wydaje się doskonałym wyborem. Zresztą może dodać również nieco energii outfitom w duchu quiet luxury. 

Miejski bywalec

Wprowadzona w 2019 r. seria zegarków Big Bold to hołd dla miejskiego stylu życia. Co sezon Swatch zaskakuje nowymi modelami w ramach tej serii. Na jesień-zimę 2023 przygotował wyjątkową premierę w postaci pierwszego modelu ze stali szlachetnej.

(Fot. Materiały prasowe)

Te zegarki absolutnie nie są „ciche”. Ich śmiałe wzornictwo oparte na grze nowoczesności z ponadczasowością, najlepszej jakości ze stylistyczną odwagą sprawia, że przyciągają spojrzenia, definiują cały look. Uniseksowe modele z nowej linii Swatch świetnie wpisują się w miejskie standardy, pozwalając wyrazić siebie, a przy tym są niezawodne w każdej sytuacji. 

Duża, 47-milimetrowa koperta modelu Big Bold Irony zwraca na siebie uwagę „głośnymi” kolorami. Tarcza ze szlifem słonecznym występuje w pięciu metalicznych nasyconych odcieniach – turkusowym (Aqua Shimmer), ciemnej zieleni (Forest Face), granacie (Indigo Hour), bursztynowym (Amber Sheen) i burgundowym (Scarlet Shimmer). Sznytu modelowi dodaje matowe wykończenie uzyskane dzięki nowemu sposobowi obróbki, opracowanemu na potrzeby marki Swatch. 

(Fot. Materiały prasowe)

Stal i bioceramika w postmodernistycznej odsłonie

Mówiąc o śmiałości i wyrazistości linii Big Bold Irony, nie sposób pominąć pięciu pierwszych zegarków wprowadzonych przez markę w sezonie letnim. Utrzymane w postmodernistycznej stylistyce modele oparto na kontraście kolorów i materiałów. Po raz pierwszy w przypadku tej serii bioceramiczny korpus zegarka został połączony z kopertą ze stali szlachetnej. Pozornie niepasujące do siebie formy i materiały dały nowoczesny efekt i nowy wymiar luksusu. W Big Bold Irony wyróżnia się zwłaszcza tarcza z bioceramiki odsłaniająca mechanizm zegarka w kolorze kontrastującym do gumowego paska. Do wyboru mamy klasyczną czerń (Dark Irony), wakacyjny lazur (Azure Blue Daze), gorącą czerwień (Red Juicy), świeży turkus (Mint Trim) czy soczysty żółty (Bolden Yellow). Choć piaskowana efektowna koperta z koronką wydaje się masywna – zwłaszcza w stosunku do paska – to jest ona niezwykle lekka, ponieważ waży tylko 108 gramów. Co ciekawe, wskazówki i indeksy świecą w ciemności – to funkcjonalne rozwiązanie jest najlepszym dowodem na to, że Big Bold Irony to projekt dopracowany w każdym calu. 

(Fot. Materiały prasowe)
Swatch Big Bold Irony

Ten na wskroś miejski zegarek uniseks wpisuje się zarówno w styl athleisure, jak i w przerysowane miejskie stylizacje czy też te bardziej formalne, zgodne z biurowym dress code’em. Kolorowy sweter o grubym splocie, oversize’owa marynarka czy prosta sukienka nabiorą charakteru i indywidualnego wymiaru dzięki takiemu dodatkowi. Jednak przede wszystkim może się on stać naszym znakiem rozpoznawczym, podkreślającym osobowość, przebojowość, odwagę do bycia sobą. 

Redakcja Vogue.pl
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Zuchwały i piękny. Miejski zegarek do zadań specjalnych
Proszę czekać..
Zamknij