Znaleziono 0 artykułów
18.02.2022

Modelka z zespołem Downa w najnowszej kampanii Victoria’s Secret

18.02.2022
Modelka z zespołem Downa w najnowszej kampanii Victoria’s Secret  (Fot. materiały prasowe)

Sofia Jirau jest 24-letnią modelką z zespołem Downa, którą pojawiła się wśród innych kobiet, w najnowszej kampanii Victoria’s Secret. Jej udział to wizerunkowy przełom dla marki.

Marka Victoria’s Secret przez ostanie lata mierzyła się z ogromną falą krytyki, związaną z wizerunkiem kobiet, który tworzyła. Przez wiele lat, na słynnych pokazach propagowała zbyt wyidealizowane wzorce urody, zatrudniając modelki o tylko jednym, bardzo charakterystycznym typie (wysokie, niesamowicie smukłe, z wyrzeźbionym ciałem). W końcu marka postanowiła zmienić strategię i dziś stawia na różnorodność, nie tylko w kwestii wyglądu, czego dowodem jest zatrudnienie w najnowszej kampanii Sofii Jirau, modelki z zespołem Downa.  

Sofia Jirau pochodzi z Portoryko, a swoją karierę w modelingu rozpoczęła w 2019 roku. Dwa lata temu zadebiutowała na tygodniu mody w Nowym Jorku, natomiast dziś możemy ją oglądać w kampanii najnowszej linii Victoria’s Secret „Love Cloud Collection”. To zasługa Raúla Martineza, nowego dyrektora kreatywnego bieliźnianej marki, który odpowiada za generalne zmiany w całej firmie, od wizerunku po standardy pracy. – „Love Cloud Collection” to ważny moment ewolucji marki – podkreśla Martinez. Kampania prezentuje 18 kobiet, w różnym wieku, wykonujących rozmaite zawody i co najważniejsze – o różnorodnej urodzie oraz sylwetce.

Dla Sofii, udział w kampanii marki to spełnienie marzeń. „Kiedyś o tym marzyłam, potem na to pracowałam, a dziś to wszystko się spełniło. W końcu mogę wyjawić mój wielki sekret… Jestem pierwszą modelką Victoria’s Secret z zespołem Downa!” napisała na Instagramie. Sofia w swoim poście podziękowała również marce, za dostrzeżenie jej i uczynienie częścią kampanii „Love Cloud Collection”.

Weronika Kochel
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Modelka z zespołem Downa w najnowszej kampanii Victoria’s Secret
Proszę czekać..
Zamknij