Znaleziono 0 artykułów
13.05.2024

Najbardziej romantyczne filmy na Netflixie

(Fot. materiały prasowe)

Od kultowych romcomów po chwytające za serce nowości – wybieramy najbardziej romantyczne filmy na Netflixie do obejrzenia we dwoje.

Najlepsze filmy romantyczne Netflix

„Dziennik Bridget Jones”

Najbardziej romantyczne filmy Netflix: „Dziennik Bridget Jones” (Fot. materiały prasowe)

Bridget Jones (Renée Zellweger) rok w rok obiecuje sobie przestać palić, zrzucić kilka nadmiarowych kilogramów i znaleźć miłość swojego życia. Proste, prawda? Niekoniecznie. Szczególnie, gdy do jej życia niespodziewanie wkracza nie jeden, a aż dwóch potencjalnych ukochanych: rozsądny nudziarz Marc (Colin Firth) i przystojny kobieciarz Daniel (Hugh Grant). Seans obowiązkowy w przygotowaniu do premiery czwartej części „Dziennika Bridget Jones”.

„Serce w chmurach”

Komedie romantyczne Netflix: „Serce w chmurach” (Fot. materiały prasowe)

Czy Hadley (Haley Lu Richardson z „Białego Lotosu”) i Oliver (Ben Hardy) dostaną drugą szansę? Gdy przypadkiem spotykają się w samolocie, oboje są pewni, że to miłość od pierwszego wejrzenia. Rozdzieleni na lotnisku, długo nie potrafią się ponownie odnaleźć. „Serce w chmurach” każe nam się zastanowić, czy naszym życiem rządzi przypadek, czy jednak przeznaczenie. A jeśli to drugie, jak wiele poświęcimy, by spełnić marzenie o miłości.

„Purpurowe serca”

Wzruszające filmy romantyczne Netflix: „Purpurowe serca” (Fot. materiały prasowe)

Ona (Sofia Carson) jest córką imigrantki, pracuje w lokalnym barze, ale marzy o karierze piosenkarki. On (Nicholas Galitzine, którego możecie oglądać od niedawna w „Na samą myśl o tobie”) pochodzi z domu o patriotycznych tradycjach, a do marines dołączył, by udowodnić ojcu swoją wartość. Gdy ich drogi się krzyżują, odnajdują w sobie bratnie dusze. Razem będą musieli stawić czoła przeciwnościom. Kameralny romans świetnie sprawdzi się na seans we dwoje.

„Narzeczony mimo woli”

Zabawne filmy romantyczne Netflix: „Narzeczony mimo woli” (Fot. materiały prasowe)

Margaret Tate (Sandra Bullock) jest kobietą sukcesu – zajmuje wysokie stanowisko w prestiżowym wydawnictwie w Nowym Jorku, ma władzę i pieniądze. Niespodziewanie dowiaduje się jednak, że może wszystko stracić. Aby temu zapobiec, postanawia poślubić swojego asystenta Andrew (Ryan Reynolds). Niedobrana para rusza na Alaskę, aby poinformować rodzinę mężczyzny o zaręczynach i przekonać wszystkich (w tym siebie samych), że łączy ich prawdziwe uczucie.

„Kocha, lubi, szanuje”

Najlepsze filmy romantyczne Netflix: „Kocha, lubi, szanuje” (Fot. materiały prasowe)

Gdy Cal (Steve Carrell z „The Office”) odkrywa, że jego żona Emily (Julianne Moore) go zdradza, jego dotychczasowe życie rozpada się niczym z domek z kart. Na nogi pomaga mu stanąć miejscowy łamacz serc Jacob (Ryan Gosling), szaleńczo zakochany w córce Cala, Hannie (Emma Stone). Lekka komedia i urocze love story w jednym? Jesteśmy na tak.

„Pamiętnik”

Kultowe komedie romantyczne Netflix: „Pamiętnik” (Fot. materiały prasowe)

Pochodzący z różnych światów Noah i Allie (raz jeszcze Ryan Gosling, tym razem w duecie z Rachel McAdams) próbują być razem mimo przeciwności losu. Historię ich miłości poznajemy jednak z perspektywy czasu – starzejący się bohater opowiada ją żonie, która stopniowo traci pamięć. Melodramat na podstawie powieści Nicholasa Sparksa, momentami przesłodzony i patetyczny, wciąż skutecznie wzrusza i wyciska łzy.

„Alex Strangelove”

Najlepsze nowe filmy romantyczne Netflix: „Alex Strangelove” (Fot. materiały prasowe)

Licealista Alex Truelove (tak, twórcy filmu trochę przegięli z dosłownością jego nazwiska; w roli głównej Daniel Doheny) od pewnego czasu spotyka się z Claire (Madeline Weinstein). Para planuje swój pierwszy raz. Ich zamiary krzyżuje jednak Elliott (Antonio Marziale), kolega z klasy, dla którego serce bohatera zaczyna bić szybciej. Kogo wybierze Alex?

„Zmierzch”

Klasyki filmów romantycznych Netflix: „Zmierzch” (Fot. materiały prasowe)

Pierwsza część wampirzej sagi śledzi losy nieporadnej licealistki Belli, która zamienia słoneczne Phoenix na deszczowe Forks, gdzie zakochuje się ze wzajemnością w przystojnym krwiopijcy Edwardzie. A to dopiero początek jej problemów. „Zmierzch” można oglądać na dwa różne sposoby – jako nastoletni romans albo lekką komedię z niezwykle memicznymi dialogami, jak „to jest skóra zabójcy, Bella” czy „Twój zapach jest dla mnie jak narkotyk, mój ulubiony gatunek heroiny”.

„Wiek niewinności”

Romantyczne melodramaty Netflix: „Wiek niewinności” (Fot. materiały prasowe)

Nowy Jork, lata 70. XIX w. Narzeczeni Newland Archer (Daniel Day-Lewis) i May (Winona Ryder) przygotowują się do ślubu. Wizja przewidywalnego życia w gronie miejscowej socjety nie wydaje się jednak młodemu prawnikowi szczególnie pociągająca. Okazję na inną przyszłość dostrzega w osobie hrabiny Elleny Olenskiej, kuzynki May, która wraca z Europy, by dostać rozwód. Jej niejasny status w towarzyskich kręgach nie przeszkadza jednak Archerowi.

„Ostatni list od kochanka”

Nowe filmy romantyczne Netflix: „Ostatni list od kochanka” (Fot. materiały prasowe)

Jeden z najpopularniejszych filmów romantycznych Netflix ostatnich lat. Londyńska dziennikarka Ellie (Felicity Jones) odkrywa listy miłosne z lat 60., w których mężczyzna wyznaje uczucie kochance. Na ich podstawie rekonstruuje niezwykłe love story Jennifer (Shailene Woodley) i Anthony'ego (Callum Turner). Rozgrywający się w dwóch planach czasowych melodramat Augustine Frizzell na podstawie bestsellera Jojo Moyes nawet największym cynikom pozwoli uwierzyć w miłość.

Zobacz także:

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Najbardziej romantyczne filmy na Netflixie
Proszę czekać..
Zamknij