Znaleziono 0 artykułów
26.07.2020

Sandra Bullock: Nie tylko komedie

26.07.2020
„Narzeczony mimo woli” (Fot. East News)

Jako córka śpiewaczki operowej Sandra Bullock chętnie towarzyszyła matce podczas prób. Od dziecka ćwiczyła śpiew i balet. Choć początkowo wiązała przyszłość z teatrem, po kilku epizodycznych występach na małym ekranie skupiła się na karierze filmowej. Dziś jest jedną z najlepiej opłacanych aktorek w Hollywood, ma własną firmę producencką, a prywatnie jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci. Przypominamy najlepsze role aktorki.

 

Margaret Tate (Sandra Bullock) jest kobietą sukcesu – zajmuje wysokie stanowisko w prestiżowym wydawnictwie w Nowym Jorku, ma władzę i pieniądze. Niespodziewanie dowiaduje się jednak, że może wszystko stracić. Aby temu zapobiec, postanawia poślubić swojego asystenta Andrew (Ryan Reynolds). Niedobrana para rusza na Alaskę, aby poinformować rodzinę mężczyzny o zaręczynach i przekonać wszystkich (w tym siebie samych), że łączy ich prawdziwe uczucie. „Narzeczony mimo woli” to sprawdzony film na poprawę humoru po pracowitym tygodniu, a Sandra Bullock i Betty White dają popis komediowych możliwości.

„Wielki Mike. The Blind Side”

 

Film inspirowany biografią Michaela Ohera (Quinton Aaron), gwiazdy futbolu amerykańskiego. Jako dziecko trafił do domu dziecka, a następnie do kolejnych rodzin zastępczych, by ostatecznie wylądować na ulicy. Mimo przeciwności chłopak marzył o karierze sportowca. Jego potencjał dostrzegło zamożne małżeństwo, które postanowiło go adoptować i wspierać w dążeniu do upragnionego celu. Za rolę Leigh Anne Tuohy aktorkę doceniono pierwszym Oscarem. Można oglądać na Netfliksie.

„Nie otwieraj oczu” (Fot. Materiały prasowe Netflix)

„Nie otwieraj oczu”

 

Netfliksowy film stał się światowym fenomenem i pożywką dla internetowych memów. Od premiery obejrzano go blisko 90 milionów razy (drugie miejsce w zestawieniu najchętniej oglądanych produkcji oryginalnych na platformie). W „Nie otwieraj oczu” światu zagraża tajemnicza siła, która zabija każdego, kto na nią spojrzy. Sandra Bullock gra Malorie, matkę, która w obliczu zagrożenia desperacko walczy o przetrwanie swoje i dzieci. Aktorka wielokrotnie podkreślała, że pracując nad filmem, myślała o dwójce swoich pociech – 10-letnim Louisie Bardo i 8-letniej Laili. Bullock była też jedną z głównych producentek filmu.

„Dwa tygodnie na miłość”

 

Król i królowa komedii romantycznych w jednym filmie. Lucy (Bullock) jest utalentowaną prawniczką, która po ukończeniu Harvardu zaangażowała się w sprawy społeczne. Właśnie takiej osoby potrzebuje George (Hugh Grant), młody milioner, który musi szybko znaleźć nowego radcę prawnego do swojej firmy. Nie bez obaw Lucy przyjmuje propozycję. Szybko jednak odkrywa, że mężczyzna jest nieodpowiedzialnym, niezdecydowanym i skupionym na sobie narcyzem. Sfrustrowana Lucy składa George’owi dwutygodniowe wypowiedzenie. Czy on zdąży dojrzeć? Można oglądać na Netfliksie.

„Speed. Niebezpieczna prędkość” (Fot. East News)

„Speed. Niebezpieczna prędkość”

 

Gdy terrorysta porywa miejski autobus, na ratunek zakładnikom wyrusza oficer Jack Traven (Keanu Reeves). Razem z jedną z pasażerek, Annie Porter (Sandra Bullock), która siada za kierownicą rozpędzonego pojazdu, zrobią wszystko, żeby zapobiec tragedii. Od premiery filmu spekulowano na temat romansu między aktorami. Dopiero niedawno Keanu przyznał, że na planie filmu skrycie podkochiwał się w Sandrze. Aktorka też była oczarowana kolegą z planu. Do dziś łączy ich jednak tylko przyjaźń.

„Dom nad jeziorem”

 

Ponad 10 lat po premierze filmu „Speed” Sandra Bullock i Keanu Reeves ponownie zagrali zakochanych. Tym razem w bardziej romantycznej scenerii. Bohaterowie mieszkają w pięknym domu nad jeziorem. Każde z nich w innym czasie. Choć na polu zawodowym odnoszą sukcesy, prywatnie czują się samotni. Za pośrednictwem magicznej skrzynki pocztowej nawiązują ze sobą kontakt, który szybko przeradza się w uczucie. Bo przecież miłość nie zna granic, nawet tych czasowych. Dostępny na Netfliksie.

„Grawitacja” (Fot. East News)

„Grawitacja”

 

Sandra Bullock i George Clooney jako dwójka astronautów, którzy po zniszczeniu stacji kosmicznej muszą walczyć o przetrwanie i powrót do domu. Zawieszeni w przerażającej próżni bohaterowie mogą liczyć tylko na siebie. W „Grawitacji” aktorka po raz kolejny udowodniła, że z rolami dramatycznymi radzi sobie równie dobrze, jak z komediowymi. Jej kreację doceniono trzecią w karierze nominacją do Oscara. Film Alfonso Cuaróna zgarnął ostatecznie aż siedem statuetek Akademii. „Grawitacja” jest dostępna na Netfliksie.

„28 dni”

 

Gwen Cummings zdaje się mieć wszystko – mieszka w Nowym Jorku, realizuje się jako dziennikarka i ma kochającego narzeczonego. Jej życie kręci się wokół zakrapianych alkoholem imprez. Kobieta nie zdaje sobie sprawy ze skali problemu do czasu, gdy podczas wesela siostry pijana porywa ślubną limuzynę i rozbija ją. Gwen zostaje skazana na 28 dni pobytu w klinice odwykowej, gdzie musi zmierzyć się nie tylko ze swoim nałogiem, ale również z całym dotychczasowym życiem. Podczas pracy nad filmem Sandra Bullock spędziła kilka tygodni w zamkniętej klinice, by lepiej zrozumieć swoją bohaterkę. Jej kreację docenili krytycy.

„Totalna magia” (Fot. East News)

„Totalna magia”

 

Po śmierci rodziców Sally (Sandra Bullock) i Gillian (Nicole Kidman) trafiają do domu swoich ekscentrycznych ciotek, które zdradzają siostrom, że w ich żyłach płynie krew czarownic. Pod okiem starszych kobiet dziewczynki uczą się magii. Potem Sally i Gillian dowiadują się też, że nad kobietami z ich rodziny ciąży klątwa – każdy mężczyzna, którego z wzajemnością pokochają, umrze. Sally i Gillian muszą połączyć siły, żeby odnaleźć szczęście. „Totalna magia” to nie tylko sprawdzony tytuł na Halloween, ale również źródło inspiracji rodem z lat 90. – wszystko za sprawą kostiumów Judianny Makovsky, znanej z takich produkcji jak „Igrzyska śmierci” czy „Harry Potter”.

„W pogoni za sukcesem”

 

Miranda Presley chce zostać piosenkarką country. Wyrusza do Nashville, gdzie szybko odkrywa, że nie ona jedna marzy o wielkiej karierze. Dziewczyna zatrudnia się w kawiarni Bluebird Café, gdzie poznaje Lindę i dwóch aspirujących muzyków – Kyle’a i Jamesa. W filmie „W pogoni za sukcesem” Bullock wystąpiła u boku Rivera Phoenixa, starszego brata Joaquina. I o ile rola charyzmatycznej Lindy na poważnie rozpoczęła jej karierę, o tyle jego zakończyła – aktor przedawkował narkotyki kilka miesięcy po premierze filmu. Miał 23 lata.

„Miss Agent” (Fot. East News)

„Miss Agent”

 

Gracie Hart, doświadczona agentka FBI, otrzymuje misję zdemaskowania niebezpiecznego terrorysty, który szykuje kolejny zamach. Tym razem jego celem staje się impreza Miss USA. Aby go powstrzymać, Gracie musi wcielić się w jedną z finalistek konkursu, co okazuje się znacznie trudniejsze niż jej dotychczasowe zlecenia. Na potrzeby filmu Sandra Bullock była podobno szkolona przez prawdziwych agentów FBI. Podczas zdjęć aktorka nie korzystała również z pomocy kaskaderów. I choć film trafił do kin dokładnie 20 lat temu, a historia i humor nie przetrwały próby czasu, to „Miss Agent” pozostaje świadectwem swoich czasów. Film jest dostępny na HBO GO.

„System”

 

Po sukcesie „Człowieka demolki”, w którym Bullock wcieliła się w drugoplanową postać Leniny Huxley, aktorka otrzymała główną rolę w innym thrillerze. W „Systemie” Sandra Bullock zagrała Angelę Bennett, specjalistkę od komputerów, wplątaną w międzynarodowy spisek. Kobieta musi stawić czoła grupie hakerów, którzy zrobią wszystko, żeby pozbyć się niewygodnego świadka. Z perspektywy czasu najntisowe fantazje na temat internetu raczej bawią. niż budzą niepokój, ale film był jedną z inspiracji dla takich produkcji jak „Black Mirror” czy „Raport mniejszości”.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij