Znaleziono 0 artykułów
23.08.2019

Najlepsze filmy Keanu Reevesa, które trzeba obejrzeć

Kadr z filmu Dracula (Fot. Columbia Pictures/Collection Christophel/RnB/East News)

Choć międzynarodową sławę zapewniła mu rola Neo w trylogii „Matrix”, to na swoim koncie ma ponad 50 produkcji. W oczekiwaniu na premierę czwartej części kultowej sagi przypominamy najlepsze filmy z aktorem.

„Moje własne Idaho”, reż. Gus Van Sant, 1991 rok

Kadr z filmu „Moje własne Idaho” (Fot. East News)

Scott Favor, zagubiony nastolatek z Portland, podobny do tysięcy młodych Amerykanów, poszukuje głębszego sensu w konsumpcjonistycznym świecie. Keanu Reeves pojawił się na ekranie ze swoim najlepszym przyjacielem, Riverem Phoenixem, który zmarł dwa lata później po przedawkowaniu narkotyków i środków uspokajających.

„Dracula”, reż. Francis Ford Coppola, 1992 rok

Kadr z filmu „Dracula” (Fot. Collection Christophel/RnB/East News)

W nagrodzonej trzema Oscarami produkcji Reeves gra młodego prawnika, Jonathana Harkera, który przyjeżdża do Rumunii na spotkanie z tajemniczym klientem. Mężczyzna będzie musiał zrobić wszystko, by uratować swoją ukochaną Minę przed księciem Draculą. W wysmakowanym horrorze reżysera „Ojca chrzestnego” zagrali też Anthony Hopkins, Gary Oldman i Winona Ryder.

„Mały Budda”, reż. Bernardo Bertolucci, 1993 rok

Kadr z filmu „Mały Budda” (Fot. East News)

Keanu Reeves jako książę Siddhartha, czyli przyszły Budda, w filmie Bernardo Bertolucciego („Marzyciele” i „Ukryte pragnienia”), jest za sprawą strojów i makijażu niemal nie do poznania. Pełna magii historia przeplata przeszłość z przyszłością. Głównym wątkiem jest podróż małego chłopca do Bhutanu, po tym jak buddyjski mnich rozpoznał w nim reinkarnację swojego mistrza.

Kadr z filmu „Speed: Niebezpieczna prędkość” (Fot. 20th Century Fox / Foreman/East News)

„Speed: Niebezpieczna prędkość”, reż. Jan De Bont, 1994 rok

Kadr z filmu Speed: Niebezpieczna prędkość (Fot. Everett Collection/East News)

Gdy terrorysta porywa miejski autobus pełen pasażerów, na ratunek zakładnikom wyrusza oficer Jack Traven. Dopiero niedawno Keanu Reeves przyznał, że na planie filmu skrycie podkochiwał się w Sandrze Bullock. Aktorka zagrała Annie Porter, pasażerkę, która siada za kierownicą rozpędzonego pojazdu.

„Adwokat diabła”, reż. Taylor Hackford, 1997 rok

Kadr z filmu „Adwokat diabła” (Fot. Warner Bros/Kopelson Entertain/East News)

Reeves raz jeszcze w roli prawnika. Adwokat Kevin Lomax odnosi sukcesy zarówno na sali sądowej, jak i poza nią. Ambitny mężczyzna nie przegrał ani jednej sprawy. Skuszony intratną propozycją przeprowadza się do Nowego Jorku. Nie wie jednak, kim jest jego zleceniodawca. W filmie oglądamy również Ala Pacino i Charlize Theron.

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Najlepsze filmy Keanu Reevesa, które trzeba obejrzeć
Proszę czekać..
Zamknij