Znaleziono 0 artykułów
15.05.2021

Najmłodsze pokolenie brytyjskiej rodziny królewskiej

15.05.2021
Amelia Windsor (Fot. Getty Images)

Dzieci Kate i Williama oraz Archie, syn Meghan i Harry’ego, są najsłynniejsi. Jednak w brytyjskiej rodzinie królewskiej dorosło sporo, nieco od nich starszych, innych dzieciaków. Poznajcie arystokratów z generacji Y i Z.

Samuel Chatto

 

Najstarszy syna lady Sary i Sama Chatto jest wnukiem księżniczki Małgorzaty, siostry Elżbiety II. Jak wielu członków rodziny królewskiej studiował historię sztuki w Edynburgu. Na Instagramie 24-latek pisze o sobie „twórca i pisarz”. W studiu w West Sussex zajmuje się autorską ceramiką. 27. w kolejce do tronu.

Arthur Chatto

 

22-letni młodszy brat Samuela też studiował historię sztuki. W przeciwieństwie do drugiego syna lady Sary skupił się na sporcie. Uwielbia wspinaczkę i nurkowanie. Ustanowił też dwa rekordy – został najmłodszym zawodnikiem drużyny wioślarskiej, który przepłynął dookoła Wielkiej Brytanii. 28. w kolejce do tronu.

Charles Armstrong-Jones, wicehrabia Linley

Z ojcem i siostrą (Fot. Getty Images)

21-letni syn Davida Armstronga-Jonesa, drugiego lorda Snowdona, syna Małgorzaty, studiuje inżynierię na uniwersytecie w Loughborough. Wcześniej uczęszczał do Eton. 24. w kolejce do tronu.

Margarita Armstrong-Jones

Młodsza siostra Charlesa to jedyna wnuczka księżniczki Małgorzaty. 19-latka interesuje się biżuterią i – jak dziadek, lord Snowdon – fotografią. 25. w kolejce do tronu.

Edward Windsor, lord Downpatrick

(Fot. Getty Images)

Chrześniak Lady Di jest skoligacony z rodziną królewską przez wujka Elżbiety II, George’a. Jego dziadek Edward był synem tamtego księcia. Eddy urodził się jako syn George’a Windsora, hrabiego St Andrews, i Sylvany Tomaselli. 32-letni analityk finansowy zajmuje się obecnie projektowaniem. Tworzy markę mody męskiej Fidir inspirowaną krajobrazami Szkocji. Nie zajmuje miejsca w kolejce do tronu, bo jego rodzina przeszła na katolicyzm.

Lady Marina Windsor

(Fot. Getty Images)

28-letnia siostra Eddy’ego mieszka w Notting Hill. Po dyplomie Cambridge chciała zająć się dyplomacją. Przez chwilę wydawało się, że będzie modelką. Jej zdjęcie pojawiło się na łamach „Tatlera”. Tak jak brat, nie zajmuje miejsca w kolejce do tronu, bo ich rodzina przeszła na katolicyzm.

Lady Amelia Windsor

(Fot. Getty Images)

Karierę w modelingu robi najmłodsza siostra Eddy’ego i Mariny. 25-latka pokazała się na wybiegu Dolce & Gabbana. Studiowała wtedy na Uniwersytecie w Edynburgu. Zajmuje się też projektowaniem akcesoriów, które pokazuje na Instagramie.

Flora Vesterberg, z domu Ogilvy

Flora po lewej (Fot. Getty Images) 

Ojciec Flory, James, jest synem księżniczki Alexandry, kuzynki Elżbiety II. Niewiele o niej wiadomo, poza tym, że we wrześniu 2020 r. wyszła za mąż za finansistę Timothy’ego Vesterberga. Jak wielu Windsorów zajmuje się sztuką, zwłaszcza współczesną, bywa kuratorką wystaw. Studiowała na Uniwersytecie w Bristolu, a potem w Londynie. Ma 24-letniego młodszego brata, Alexandra, który wyprzedza ją o jedno miejsce w kolejce do tronu.

Ona jest 56.

Cassius Taylor

Z mamą (Fot. Gety Images)

Syn Lady Helen Taylor należy do brytyjskiej śmietanki towarzyskiej młodego pokolenia. Przyjaźni się m.in. z dziećmi Jude’a Lawa i Sadie Frost. Po studiach z zarządzania sztuką na Uniwersytecie Londyńskim pracuje w przemyśle muzycznym w Nowym Jorku. 44. w kolejce do tronu. Ma trójkę rodzeństwa: Columbusa, Eloise i Estellę, którzy nie udzielają się publicznie.

Zenouska Mowatt

(Fot. Getty Images)

Córka Mariny Ogilvy, córki księżniczki Aleksandry, kuzynki królowej. W dzieciństwie przyjaźniła się z Eugenią i Beatrycze. Teraz w Londynie 31-latka piastuje stanowisko szefowej marketingu w luksusowym sklepie Halcyon Days. Kocha modę – na Instagramie pokazuje się w kreacjach Mary Katrantzou, Alessandry Rich czy Caroliny Herrery. 59. w kolejce do tronu.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij