Znaleziono 0 artykułów
19.11.2018

Naprawmy modę w Czarny Piątek

19.11.2018
Naprawy modę w Czarny Piątek (Fot. materiały prasowe)

Black Friday, a wraz z nim gorączka przedświątecznych zakupów, zbliżają się wielkimi krokami. W piątek Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie podczas specjalnego pokazu filmu i panelu dyskusyjnego spróbuje więc odpowiedzieć na pytanie, kto płaci prawdziwą cenę fast fashion.

Jak przemysł szybkiej mody wpływa na środowisko naturalne i produkcję śmieci? Kto płaci prawdziwą cenę kolejnych kolekcji znanych marek odzieżowych i obuwniczych? Jak sprawić, żeby moda również wybrała kierunek slow?

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, ogólnopolska organizacja, która prowadzi działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji oraz przestrzegania praw człowieka i zasad ochrony środowiska w biznesie, z okazji Czarnego Piątku organizuje wydarzenie „Naprawmy modę”.

23 listopada w warszawskim Kinie Wisła odbędzie się pokaz dokumentu „Poza modą” ukazującego ciemną stronę przemysłu modowego, a po filmie ekspertki zajmujące się odpowiedzialną modą spotkają się z widzami. W dyskusji wezmą udział Marta Karwacka z How To Wear Fair?, Monika Krawczykowska ze Slogan – Ethical and vegan clothing i Marysia Huma z Fundacji Kupuj odpowiedzialnie. Spotkanie poprowadzi Karolina Sulej.

Film „Poza modą” w reżyserii Jaaka Kilmiego i Lennarta Laberenena to fascynująca podróż po najważniejszych miejscach na mapie europejskiej mody, plantacjach bawełny w Ameryce Południowej i miejscach masowej produkcji taniej odzieży. 

Wydarzeniu towarzyszy interaktywna wystawa edukacyjno-inspirująca „Naprawmy modę”. Wystawa pokaże nie tylko drugą stronę przemysłu odzieżowego, ale przede wszystkim praktyczne wskazówki, co można zrobić, by drobnymi kroczkami naprawić system. 

Zobacz zapowiedź filmu „Poza modą”.

Anna Konieczyńska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Naprawmy modę w Czarny Piątek
Proszę czekać..
Zamknij