Znaleziono 0 artykułów
13.12.2019

Nowa kolekcja Ceramiki Tubądzin

13.12.2019
Fot. materiały prasowe

Polska marka zainspirowana pięknem tradycyjnego rzemiosła stworzyła wyjątkową linię „Tinta”, w której znalazły się cztery rodzaje płytek, nawiązujące do zabytkowych pieców kaflowych. 

Nowa kolekcja Ceramiki Tubądzin to ukłon w stronę piękna tradycyjnego rzemiosła. W linii „Tinta” znalazły się płytki nawiązujące do oryginalnych wzorów znanych z zabytkowych pieców kaflowych. Polskiej marce udało się odtworzyć nie tylko klimat minionych epok. Stworzone przez polską markę płytki mogą pełnić funkcję dekoracyjną, a także dodać przestrzeniom retro charakteru.

W kolekcji znalazły się płytki w czterech wariantach kolorystycznych: przygaszonej bieli, klasycznej szarości, miedzianym brązie i butelkowej zieleni. Wszystkie modele przygotowano w ośmiu różnych wzorach, których misterne zdobienia przywodzą na myśl wytwarzane ręcznie kafle. Tym razem znana ze swoich płytek wielkoformatowych Ceramika Tubądzin postawiła na mniejsze formy.

 

(Fot. materiały prasowe)

Płytki z linii „Tinta” sprawdzą się zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i w tych o bardziej nowoczesnym charakterze. „Tinta” jest kolekcją uniwersalną, którą można wykorzystać w łazience, kuchni, a nawet w salonie. W linii znalazły się również matowe płytki gresowe, które świetnie komponują się z ozdobnymi płytkami. 

W listopadzie do sprzedaży trafiła również kolejna odsłona współpracy Ceramiki Tubądzin i Macieja Zienia. Kolekcja projektanta, „Scoria”, została premierowo zaprezentowana podczas branżowych targów Cersaie w Bolonii, a następnie na targach Warsaw Home. Po linii „Lucid”, w której Zień skupił się na grze czerni i bieli, artysta podjął grę z przyjętą formą płytek wielkoformatowych. 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij