Znaleziono 0 artykułów
14.11.2019

Nowa kolekcja Macieja Zienia dla Ceramiki Tubądzin

14.11.2019
Kolekcja "Scoria" (Fot. materiały prasowe)

„Scoria” to kolejna odsłona współpracy projektanta i marki. Maciej Zień gra przeciwieństwami i znajduje dla tradycyjnych płytek nowe zastosowanie. Wszystko zgodnie z tym, co najmodniejsze w dizajnie.

Maciej Zień i Ceramika Tubądzin ponownie łączą siły, a efektem ich współpracy jest kolekcja „Scoria”, która została premierowo zaprezentowana podczas branżowych targów Cersaie w Bolonii, a następnie na targach Warsaw Home. To kolejna odsłona trwającej już ponad 10 lat współpracy projektanta i marki. Po linii „Lucid”, w której Zień skupił się na grze czerni i bieli, artysta bawi się przyjętą formą płytek wielkoformatowych. 

Nowa kolekcja zaprojektowana przez Macieja Zienia wpisuje się w najnowsze trendy w dizajnie, co widać już w samym doborze formatu płytek, które sprawdzą się nie tylko na posadzkach i ścianach, ale również na meblach. Część projektów inspirowana była niezwykle modnym ostatnio lastryko, które artysta uszlachetnia złotymi akcentami. Kolekcja „Scoria” to gra przeciwieństwami – projektant zestawia mat z błyskiem, czerń z bielą, chropowatość kamienia z gładkością płytek. Na uwagę zasługują również mozaiki z heksagonów, tworzące nietypowe wklęsłości w futurystycznym klimacie. 

(Fot. materiały prasowe)

Ceramika Tubądzin często współpracuje ze znanymi polskimi twórcami. Oprócz Macieja Zienia kolekcje dla marki stworzyli tacy artyści jak Dorota Koziara oraz Wojciech Siudmak. Polski producent wspiera również młodych projektantów i architektów, organizując międzynarodowy konkurs Tubądzin Design Awards, w którym na zwycięzców czekają nagrody pieniężne oraz wyjazdy do Nowego Jorku lub Mediolanu na targi Salone del Mobile.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij