Znaleziono 0 artykułów
10.09.2020

Nowa odsłona torebki Jackie 1961

10.09.2020
Kampania torebki Jackie 1961 (Fot. mat. prasowe Gucci)

Jacqueline Kennedy Onassis była uosobieniem ponadczasowej elegancji. Tej jesieni do oferty domu mody Gucci powraca torebka noszącą jej imię.

Podczas pokazu kolekcji na sezon jesień-zima 2020-2021 Alessandro Michele ogłosił powrót ikonicznej torby Jackie. Model o zakrzywionym kształcie półksiężyca rozsławiła sama Jacqueline Kennedy Onassis, która na przełomie lat 70. i 80. nie rozstawała się z torbą na krok.

Kampania torebki Jackie 1961 (Fot. mat. prasowe Gucci)

Na przestrzeni lat była reinterpretowana przez kolejnych dyrektorów kreatywnych marki. Tom Ford zrewolucjonizował zapięcie, a Frida Giannini złagodziła kanty i oprawiła ją w tłoczoną skórę, która dopasowywała się do ergonomii ludzkiego ciała.

Kampania torebki Jackie 1961 (Fot. mat. prasowe Gucci)

Najnowsze oblicze – Jackie 1961 – łączy mistrzowski design z nowoczesnym sznytem. Alessandro Michele zachował zaokrągloną, trapezową podstawę, usztywnił ją i pozbawił kontrastowych szwów. It-bag dostępna jest w trzech rozmiarach, które występują w czarnej i czerwonej skórze, a także w wersji płóciennej, pokrytej klasycznym monogramem i dwukolorowym paskiem. Paleta barw dwóch mniejszych modeli została poszerzona o pastelowe odcienie kwiatów bzu, delikatnego różu, beżu i mięty.

Harry Styles z Jackie 1961 (Fot. Backgrid)

Projekt Michele zaciera granice między płciami, nawiązując do lat 70., gdy torebka widywana była na ramieniu Petera Sellersa i Samuela Becketta. Teraz nosi ją m.in. Harry Styles.

 

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij