Znaleziono 0 artykułów
17.11.2021

Obsada „Harry’ego Pottera” znowu razem

17.11.2021
Fot. materiały prasowe

Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona) i Rupert Grint (Ron Weasley), 20 lat po premierze pierwszej części sagi o nastoletnich czarodziejach, znów spotkali się na planie. Jubileuszowy film „Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts” będzie dostępny od 1 stycznia na platformie HBO Max, ale już teraz można obejrzeć oficjalny zwiastun.  

„Będzie to czarująca opowieść o making-off z nowymi, pogłębionymi wywiadami i rozmowami z obsadą” – informuje HBO Max. Fabuła skupi się więc na produkcji filmu i głównych aktorach (Radcliffe, Watson, Grint). Obok nich pojawią się także m.in. Gary Oldman, który wcielał się w Syriusza Blacka, Helena Bonham Carter – filmowa Bellatrix Lestrange oraz Ralph Fiennes, czyli sam Lord Voldemort.

Film wyreżyserował Chris Columbus („Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Harry Potter i Komnata Tajemnic”), nie współtworzy go za to J.K. Rowling, autorka książek o nastoletnich czarodziejach. Zostanie ona tylko sportretowana na archiwalnych nagraniach. Wytwórnia zdecydowała się jej nie angażować ze względu na kontrowersyjne wypowiedzi kierowane w stronę osób LGBT+.

Więcej o jubileuszowym filmie „Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts” będzie można dowiedzieć się także z towarzyszącego mu quizu „Harry Potter: Hogwarts Tournament of Houses”, który zostanie wyemitowany 28 listopada na kanałach TBS i Cartoon Network.

Fot. materiały prasowe

Wszystkie pozostałe filmy o Harrym Potterze produkcji Warner Bros., w tym pierwszy z cyklu – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” – są dostępne na platformie HBO Max. Wytwórnia planuje także serial o Harrym Potterze, z kolei Chris Colmbus rozpala nadzieje fanów na ósmą część sagi.

 

 

Hanna Łopuszyńska
Proszę czekać..
Zamknij