Znaleziono 0 artykułów
05.04.2023

Oficjalny portret króla Karola III i Kamili przed koronacją

05.04.2023
Pałac Buckingham opublikował oficjalny portret króla Karola III i Kamili przed koronacją (Fot. Getty Images)

Pałac Buckingham opublikował portret króla Karola III i jego żony Kamili przed oficjalną koronacją. W obiektywie Hugo Burnanda uśmiechnięci małżonkowie pozują w dopasowanych stylizacjach w królewskich odcieniach błękitu.

Po śmierci królowej Elżbiety II panowanie na brytyjskim tronie objął jej najstarszy syn, Karol. W królewskich obowiązkach pomaga mu żona Kamila, którą poślubił w 2005 roku. Na najnowszym portrecie, wykonanym w marcu w Niebieskim Salonie, małżonkowie pozują w błękitnych kreacjach. Karol założył prążkowany garnitur, białą koszulę i krawat. Kamila wybrała kobaltową sukienkę z delikatnie rozkloszowanym dołem od Fiony Clare, do której dobrała naszyjnik i kolczyki z pereł.

Koronacja nowego króla odbędzie się 6 maja 2023 roku w londyńskim opactwie Westminster. Na wydarzenie zaproszono ponad dwa tysiące gości. Wśród nich znaleźli się nie tylko bliscy Karola i Kamili, ale także brytyjscy politycy i przedstawiciele ponad 60 państw świata (w tym Polski). Zaproszenie otrzymali także książę Harry i jego żona Meghan. Wciąż nie wiadomo jednak, czy małżeństwo pojawi się na koronacji. Niedawno premierę miała kontrowersyjna autobiografia „Ten drugi”, w której młodszy syn Lady Di opowiedział o trudach życia na brytyjskim dworze. 

Zaproszenie zaprojektował artysta Andrew Jamieson. Kartkę z recyklingu ozdobił wizerunkiem Zielonego Człowieka – starożytną postacią z brytyjskiego folkloru symbolizującą wiosnę i odrodzenie, rysunkami roślin, kwiatów i zwierząt. Motywy te nawiązują do zamiłowania Karola do przyrody.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij