Znaleziono 0 artykułów
10.09.2021

Pierwszy zwiastun do „Matrix Zmartwychwstania”

10.09.2021
(Fot. materiały prasowe)

„Matrix” powraca po raz czwarty. W nowej osłonie hitu lat 90. Keanu Reeves znów wciela się w rolę w Neo. Reżyserką filmu jest Lana Wachowski.

„Matrix” to jeden z najważniejszych filmów końca lat 90. Opowiada historię Neo, który dowiaduje się, że otaczający go świat jest jedynie obrazem, przesyłanym do jego mózgu przez roboty. W 2003 roku film miał dwie kontynuacje. Czwarta przed nami.

(Fot. materiały prasowe)

„Matrix: Zmartwychwstania" przenosi nas do alternatywnej rzeczywistości, w której główni bohaterowie filmu – Neo (Keanu Reeves) i Trinity (Carrie-Anne Moss), spotykają się po 20 latach i – wygląda na to – nie wiedzą, że się znają. Zwiastun rozpoczyna się rozmową Neo (obecnie Thomasa) z terapeutą, w której zwierza mu się, że „miewa sny, które nie są jedynie snami”. W rolę terapeuty wcielił się Neil Patrick Harris. Widzimy też dobrze znane motywy, pojawiają się oczywiście czerwone i niebieskie pigułki.

Reżyserką filmu jest Lana Wachowski. Zaangażowania w produkcję odmówiła jej siostra Lilly. W filmie nie pojawią się bardzo istotne w uniwersum „Matriksa” postaci – Morfeusz grany przez Laurence’a Fishburne’a oraz Agent Smith (Hugo Weaving). W obsadzie znaleźli się Jonathan Groff, Toby Onwumere, Jada Pinkett Smith czy Jessica Henwick.

Polską premierę filmu przewidziano na 17 grudnia 2021.

 

Zuzanna Żelazny
Proszę czekać..
Zamknij