
Kolejny projekt Fundacji Mai i Mata Kwiatkowskich uwrażliwia, inspiruje i pobudza kreatywność. Nowoczesna przestrzeń edukacyjna ArtHub to miejsce poświęcone filmom, festiwalom i przeróżnym inicjatywom kulturalnym, a to dopiero początek.
Platforma rozpoczęła działalność w październiku cyklem „Get Inspired”. Cztery filmy opowiadają historie ośmiu gatunków sztuki opowiedzianych z perspektywy artystów. Kolektywna praca reżyserki teatralnej Eweliny Marciniak, montażysty Przemka Chojnackiego, ekipy grafików komputerowych z Pushka Studio ze Szczecina i kompozytora Mata Kwiatkowskiego ukształtowała obrazy o wzajemnym oddziaływaniu poszczególnych dziedzin kreatywnych, ich przenikaniu i samym procesie twórczym.

Film „Na scenie.” dotyczący kreowania postaci i przestrzeni widzenia. W jednym studiu zdjęciowym spotykają się dwie charyzmatyczne bohaterki, aktorka Julia Wyszyńska i scenografka Natalia Mleczak. W pierwszej chwili można by pomyśleć, że to kobiety z dwóch różnych światów. Produkcja udowodni przeplatanie się tych sfer – z blasku reflektorów i jego cienia, przedstawi pasje, wyzwania i piękno każdego z zawodów. Na platformie edukacyjnej oczekuje na nas także „W obrazie.” Tym razem spotkamy się nad brzegiem rzeki Świder z fotografką Magdaleną Hueckel i filmowcem Tomaszem Śliwińskim, którzy pokarzą świat przez pryzmat wyostrzonej soczewki aparatu i wrażliwego oka artysty. Kolejna opowieść zatytułowana „W Politechnice”, jak sama nazwa wskazuje, została nagrana w Auli Gmachu Głównego warszawskiej uczelni. Zobaczymy dwa żywioły – taniec i muzykę, nad którymi na co dzień panują Dominika Knapik i Mat Kwiatkowski. Ostatnia z dostępnych propozycji to historia z Muzeum Żydów Polskich Polin, w którym spotyka się modernistyczna architektura i sztuki wizualne. Po zjawiskowych efektach oprowadzi nas Pushka Studio.
Partnerami projektu są: Muzeum Żydów Polskich Polin, Politechnika Warszawska, MICET MUZEUM INTERAKTYWNE / CENTRUM EDUKACJI TEATRALNEJ w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, Teatr Polski w Bydgoszczy, Teatr Rozrywki w Chorzowie. A sama inicjatywa została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” oraz Narodowego Instytutu Wolności w ramach Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.