Znaleziono 0 artykułów
03.04.2022

Podcast „Czas odzyskany” odc. 3: Klasy. Goście: Dorota Masłowska i Sławomir Sierakowski

03.04.2022
Fot. (Fot. Jakub Pleśniarski)

„Czas odzyskany” to podcast, w którym przyglądamy się ideom: temu, skąd się wzięły i jaką pełnią rolę w naszym życiu. Pretekstem do każdego przyjrzenia się jest aktualne wydarzenie kulturalne albo pop-kulturalne. W tym odcinku ideą jest klasa społeczna – z racji „Innych ludzi” w reżyserii Aleksandry Terpińskiej na podstawie poematu Doroty Masłowskiej.

To opowieść o kilku dniach z życia paru warszawiaków: Kamila z blokowiska, jego pracującej w Rossmannie dziewczyny i starszej, zamożnej kochanki; męża kochanki i jego dzieci. Tym, co bohaterów od siebie oddziela, jest przynależność klasowa. Wypada jednak zadać pytanie, na czym ta ostatnia polega. Czy tylko na tym, że jedni mieszkają w eleganckich apartamentowcach, a inni na blokowiskach? A może klasę społeczną w Polsce roku 2022 konstytuuje coś więcej niż pieniądze?

O tym opowiadają Dorota Masłowska – która wyjaśnia, jak pisało jej się ten poemat językiem rapu i czemu ten ostatni z muzyki bloków stał się muzyką elit – oraz Sławomir Sierakowski, który skupia się na tym, jak pojęcie klasowości weszło do głównego nurtu polskiego myślenia.

Wojciech Engelking
  1. Podcasty
  2. Podcast „Czas odzyskany” odc. 3: Klasy. Goście: Dorota Masłowska i Sławomir Sierakowski
Proszę czekać..
Zamknij