Znaleziono 0 artykułów
02.04.2022

Podcast „Osobiste rozmowy holistyczne”, odc. 3: Nowe technologie w służbie równowagi psychicznej

02.04.2022
(Fot. Jakub Pleśniarski)

Czymś, co determinuje nasze codzienne życie, podobnie jak dieta, sen czy aktywność fizyczna, bez dwóch zdań są nowe technologie. Na dzisiejszym etapie rozwoju cywilizacyjnego jesteśmy od nich praktycznie uzależnieni. Jak naprawdę na nas wpływają? Czy są dla nas bezpieczne i jak oddziałują na nasze ogólnie pojęte zdrowie i emocje?

Dziedzinami, w których coraz częściej wykorzystuje się VR, są psychiatria i neuropsychologia. Dzięki wirtualnej rzeczywistości osoby zmagające się z depresją, lękami czy fobiami mogą w kontrolowanych warunkach oswajać się z wywołującymi strach i panikę sytuacjami oraz uczyć się zarządzać swoimi reakcjami. VR może też wpływać na poprawę jakości życia pacjentów, zwiększać skuteczność terapii i przyspieszyć powrót do zdrowia osób ze schorzeniami neurologicznymi.

Jak i w czym jeszcze VR może nam na co dzień pomóc? A na co w jego kontekście trzeba uważać? Dokąd zmierza rozwój nowych technologii?
Gośćmi podcastu są Elżbieta Włodarska i Mateusz Kierepka – założyciele Biominds.

Elżbieta Włodarska – wiceprezeska zarządu w firmie Biominds.
Neuropsycholożka i psycholożka z 16-letnim doświadczeniem klinicznym. Koordynatorka procesu rehabilitacji, konsultantka programów terapeutycznych. Członkini Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego i Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Mateusz Kierepka ­– CEO firmy Biominds.
Ekspert z 20-letnim doświadczeniem w branży IT na poziomie międzynarodowym. Twórca najważniejszych polskich start-upów, takich jak MedApp. Mentor i doradca. Znalazł się na liście „50 najbardziej wpływowych osób w polskiej branży start-upów”, opracowanej przez redaktorów naTemat i InnPoland.

Orina Krajewska
Proszę czekać..
Zamknij