Znaleziono 0 artykułów
22.03.2023

Polska ceramika Grôpk wśród wystawców Milan Design Week

22.03.2023
Polska marka Grôpk wśród wystawców Milan Design Week (Fot. Materiały prasowe)

Ceramika Grôpk zostanie wystawiona na łamach platformy Alcova, która już od pięciu lat jest częścią prestiżowego Milan Design Week. Marcin Kuberna, założyciel marki, pokaże tam swój projekt „Zemia”.

Marka Grôpk weźmie udział w międzynarodowej platformie prezentującej prace niezależnych twórców designu pod nazwą Alcova. W trakcie wystawy, która odbędzie się w Mediolanie w ramach Milan Design Week, Marcin Kuberna, założyciel polskiej marki, zaprezentuje projekt „Zemia” – tryptyk glinianych naczyń, którymi artysta składa hołd swoim kaszubskim korzeniom, ziemi oraz pracy rąk.

Polska marka Grôpk wśród wystawców Milan Design Week (Fot. Materiały prasowe)

Wykorzystując jedną z najstarszych metod formowania gliny – technikę wałka, Kuberna bierze na warsztat archaiczne wzorce piękna i siły. Tytuł projektu, „Zemia”, czyli „ziemia” w języku kaszubskim, odwołuje się do pierwotnej natury tego żywiołu.

Naczynia są wyrazem wdzięczności dla moich rodziców, za ich pracę rąk i szacunek dla ziemi. Dzięki swoim niejednoznacznym formom, wyglądają tak, jakby same wyrosły z gleby. Myślę o nich jak o hołdzie dla potęgi i życiodajnej siły natury – tłumaczy Kuberna.

Tegoroczna edycja Alcovy odbędzie się w dawnym budynku rzeźni Porta Vittoria. Motywem przewodnim wydarzenia jest zgłębianie miejskiej tkanki, w szczególności historycznych przestrzeni i zestawianie ich z najnowszymi trendami w designie. Prace Marcina Kuberny można będzie oglądać w dniach 17-23.04.23 w budynku Il Covo (przestrzeń C10).

Aleksandra Kupras
  1. Kultura
  2. Design
  3. Polska ceramika Grôpk wśród wystawców Milan Design Week
Proszę czekać..
Zamknij