Znaleziono 0 artykułów
04.04.2022

Ceramika Grôpk na prestiżowej wystawie „1000 Vases”

04.04.2022
Fot. Marcin Ziółko

Ceramika Grôpk została zaproszona do udziału w wystawie „1000 Vases” w Paryżu w ramach międzynarodowych targów sztuki Art Paris. Marcin Kuberna, właściciel rosnącego w siłę brandu, został wyróżniony za umiejętność wieloznacznej interpretacji jednego przedmiotu ‒ wazy. 

Grôpk to polska marka ręcznie wylepianej ceramiki, tworzonej staromodną techniką wałka. Powstałe w duchu wabi-sabi naczynia są odzwierciedleniem wrażliwej duszy Marcina Kuberny, który swoją przygodę z tym rzemiosłem zaczął zainspirowany wystawą „1000 Vases”. Prace takich twórców, jak Noe Kuremoto, Jade Paton czy Zhu Ohmu otworzyły Kubernę na świat ceramiki. W tym roku to właśnie on, z naczyniem no. 14, znajdzie się w tym prestiżowym gronie wśród ponad setki niezależnych artystów ceramików z całego świata.

Marcin Kuberna, fot. arch. prywatne

Grôpk lubuje się w obłych, organicznych, niedoskonałych formach. Waza no. 14 jest stworzona ręcznie, z ziemi i słońca, z najwyższym szacunkiem do tych żywiołów. Unikatowe naczynie zostanie wystawione 8–10 kwietnia w Galerie Joseph w paryskim Marais. Będzie można je kupić w cenie 570 euro. 

Scenografem wydarzenia jest Hervé Sauvage, jeden z najbardziej rozchwytywanych set designerów na świecie, który tworzył prace dla domów mody Chanel, Hermès, Louis Vuitton, Dior oraz Givenchy.

Zuzanna Łukaszewska
Proszę czekać..
Zamknij