Znaleziono 0 artykułów
09.07.2024

Jerzy Stuhr nie żyje. Wybitny polski aktor odszedł w wieku 77 lat

09.07.2024
Fot. East News

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor, któremu największą rozpoznawalność przyniósł film „Seksmisja” Juliusza Machulskiego, zmarł w wieku 77 lat. W ostatnim czasie zmagał się z nawrotem choroby nowotworowej.

Jerzy Stuhr nie żyje. Jeden z najwspanialszych polskich aktorów, znany m.in. z „Seksmisji” Juliusza Machulskiego oraz „Amatora” i „Wodzireja”, odszedł w wieku 77 lat. Informację o jego śmierci potwierdził syn, Maciej Stuhr.

Aktor Jerzy Stuhr nie żyje. Zmagał się z nawrotem choroby nowotworowej

W ostatnim czasie Jerzy Stuhr zmagał się z nawrotem choroby nowotworowej. Raka krtani po raz pierwszy zdiagnozowano u niego 12 lat temu, dwa lata temu przeszedł zawał serca, a następnie udar. – Śmierci sobie nie wyobrażam – mówił wówczas w rozmowie z Onetem.

Jerzy Stuhr: Aktor teatralny, gwiazda filmu, reżyser

Jerzy Stuhr należał do najlepszych, najbardziej lubianych oraz najbardziej zaangażowanych społecznie aktorów w Polsce. W 1972 r. ukończył krakowską PWST i od razu rozpoczął współpracę z Teatrem Starym, z którym pozostał związany do 1991 r. Na ekranie zadebiutował w 1971 r. w filmie „Milion za Laurę”. Pierwszą główną rolę zagrał pięć lat później u Krzysztofa Kieślowskiego w filmie „Spokój”.

W latach 80. grał jednocześnie w Polsce (m.in. w „Seksmisji” Juliusza Machulskiego, która przyniosła mu największą rozpoznawalność) i we Włoszech. W 1994 r. zadebiutował jako reżyser filmem „Spis cudzołożnic”. Był laureatem wielu nagród oraz członkiem Europejskiej Akademii Filmowej.

 

Michalina Murawska
  1. Ludzie
  2. Portrety
  3. Jerzy Stuhr nie żyje. Wybitny polski aktor odszedł w wieku 77 lat
Proszę czekać..
Zamknij