Znaleziono 0 artykułów
08.06.2022

Wszystko, co wiemy o filmowej biografii Madonny

08.06.2022
(Fot. Getty Images)

Jeśli przyjmie propozycję wytwórni, Madonnę w filmie biograficznym o królowej popu zagra Julia Garner z seriali „Ozark” i „Kim jest Anna?” oraz filmu „Asystentka”.

Fabuła: Film ma skupiać się na przełomowej trasie koncertowej Madonny Blonde Ambition z 1990 roku.

Obsada: W castingu do roli Madonny wzięły udział Julia Garner, Florence Pugh (nominowana do Oscara i nagrody BAFTA za rolę w „Małych kobietkach”), Alexa Demie (gwiazda serialu „Euforia”), Odessa Young i Emma Laird. 

Podczas starań o rolę aktorki spędzały długie godziny na ćwiczeniach z choreografem Madonny, lekcjach śpiewu i odgrywaniu scenek przed samą bohaterką biografii. 

(Fot. Getty Images)

Madonna miała wpływ na decyzje obsadowe. Jeśli przyjmie propozycję wytwórni, rolę otrzyma ostatecznie Julia Garner. Kariera amerykańskiej aktorki nabrała tempa w 2017 roku po premierze netfliksowego serialu „Ozark” (Garner dwukrotnie nagrodzono za tę rolę statuetką Emmy).

Twórcy: Madonna zaangażowała się w proces tworzenia filmu. Poza wsparciem przy castingu, została również współscenarzystką i reżyserką produkcji. – Wiele osób próbowało zrobić filmy o mnie, ale zawsze byli to mężczyźni. To powód, dla którego teraz osobiście się angażuję – powiedziała Madonna w październiku 2021 roku podczas występu w „The Tonight Show u Jimmy’ego Fallona”.

Madonna zajmie się reżyserią filmu. Za scenariusz odpowiadają Diablo Cody („Juno”) i Erin Cressida Wilson („Sekretarka”).

 

Weronika Kochel
Proszę czekać..
Zamknij