Znaleziono 0 artykułów
06.10.2021

Powstaje serialowy reboot „Szkoły uwodzenia”

06.10.2021
(Fot. materiały prasowe)

Powstaje serial, odwołujący się do „Szkoły uwodzenia”. Nie są jeszcze znane szczegóły nowej historii, ale wiadomość zelektryzowała fanów kultowego filmu z końca lat 90. z Reese Witherspoon.

Nad scenariuszem pilotowego odcinka nowego serialu pracują Phoebe Fisher (współproducentka „Assassination Nation”) i Sara Goodman (autorka scenariusza i producentka „Plotkary”). Jest to wspólny projekt Amazon Studios, Sony Pictures Television oraz Original Film. Produkcją zajmuje się platforma streamingowa IMDb TV, należąca do Amazonu.

Własną wersję „Niebezpiecznych związków” Pierre'a Choderlosa de Laclosa przeniósł na ekran Roger Kumble. Arystokratyczną Francję zamienił na Manhattan, a bohaterkami uczynił rozpuszczone nastolatki z Upper East Side. Oś fabuły w jego filmie stanowi zakład szkolnego podrywacza Sebastiana (Ryan Phillippe) z jego przyrodnią siostrą Kathryn (Sarah Michelle Gellar) o to, że uwiedzie cnotliwą córkę dyrektora Annette (Reese Witherspoon).

Hit z 1999 roku stał się ważnym tytułem w historii popkultury. Bohaterzy filmu prowadzili intensywne życie, pełne romansów i skandali. Wiele scen przeszło do historii – jak ta z Annette, jadącą kabrioletem w finałowej scenie, Kathryn wciągającą kokainę z łyżki, którą ukrywała w naszyjniku z krucyfiksem, czy z Cecilią (Selma Blair), która uczy się, jak całować w sposób uwodzicielski.
Rola Reese Witherspoon wyznaczyła początek popularności aktorki, ale wiąże się też z pierwszymi latami jej związku z Ryan’em Phillippe’em, z którym ma dwoje dzieci – Avę i Deacona.

Original Film i Sony współpracowali już wcześniej przy telewizyjnej kontynuacji „Szkoły uwodzenia" z 2016 roku, w której ponownie można było zobaczyć Sarah Michelle Gellar w roli Kathryn.

Bohaterami nowego serialowego reboota mają być uczniowie elitarnej waszyngtońskiej szkoły, którzy zrobią wszystko, by utrzymać swój status. Nie wiadomo jeszcze, kto zagra w głównych rolach. 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij