Znaleziono 0 artykułów
21.08.2019

Powstanie „Matrix 4”

21.08.2019
(Fot. Warner Bros. Pictures/East News)

Na ekranie zobaczymy ponownie Keanu Reevesa jako Neo i Carrie-Anne Moss w roli Trinity. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Lana Wachowski.

Po 20 latach od premiery pierwszego „Matrixa” kultowa saga powróci na ekrany kin. W czwartej części zobaczymy ponownie Keanu Reevesa jako Neo i Carrie-Anne Moss w roli Trinity. Nie wiadomo, czy w obsadzie znajdzie się Laurence Fishburne, który wcielił się w rolę Morfeusza w pierwszych trzech filmach. 

Za projekt odpowiada Lana Wachowski, tym razem bez siostry Lilly, z którą stworzyły oryginalną trylogię, jeszcze jako bracia Wachowscy. Wachowski jest odpowiedzialna za scenariusz i reżyserię filmu. – Wiele koncepcji, które Lilly i ja odkryłyśmy 20 lat temu na temat rzeczywistości, jest teraz jeszcze bardziej aktualnych – powiedziała reżyserka. – Bardzo się cieszę, że te postacie wróciły do mojego życia. Jestem wdzięczna za kolejną szansę pracy z moimi bliskimi przyjaciółmi.

Trylogia opowiada historię hakera Neo, który odkrywa, że jego rzeczywistość to symulacja stworzona przez wrogie ludziom maszyny. Bohater dołącza do Morfeusza i Trinity, aby wziąć udział w rewolucji przeciwko systemowi.

Trylogia sióstr Wachowskich na stałe weszła do popkultury. Nawiązania do uniwersum „Matrixa” odnaleźć można w wielu późniejszych filmach i serialach, chociażby w „Incepcji” i „Simpsonach”.  

(Fot. Warner Bros. Pictures/East News)

Nad scenariuszem będą pracować również Aleksandar Hemon („Otok ljubavi”) i David Mitchell („Tajemnice Silver Lake”). Prace nad filmem rozpoczną się w 2020 roku.

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Powstanie „Matrix 4”
Proszę czekać..
Zamknij