Znaleziono 0 artykułów
03.07.2018

Prada w płomieniach

03.07.2018
Kolekcja mytheresa.com i Prady (Fot. Materiały prasowe)

Opuszczony magazyn, neonowe światła i młoda gwiazda R&B, Abra. Tak Mytheresa.com oraz Prada promują swoją drugą wspólną kolekcję. Projekty, przy tworzeniu których włoski dom mody zajrzał do swoich archiwów, przywołują odważne wzory i kolory, które na wybiegu w 2011 roku prezentowała m.in. Freja Beha Erichsen.

W świecie mody są takie kolekcje, o których się nie zapomina. Z całą pewnością można do nich zaliczyć kolekcję Prady na sezon wiosna-lato 2011, w której uwagę przykuwały nie tylko soczyste nadruki, ale także dodatki i buty. Luksusowa platforma zakupowa Mytheresa.com już po raz drugi postanowiła połączyć swoje siły z włoskim domem mody i stworzyć kolekcję kapsułową.

Kolekcja mytheresa.com i Prady (Fot. Materiały prasowe)

Całość składa się z dwudziestu projektów, do stworzenia których Prada czerpała inspiracje ze swoich archiwów, odtwarzając niezapomniane szpilki z płomieniami oraz wzory, wśród których znajdziemy pamiętne banany, folklorystyczne syreny i płomienie w intensywnej zieleni i czerwieni. W kolekcji utrzymanej w duchu streetwear znajdziemy sportowe bluzy (odwołujące się do męskich projektów Prady na sezon jesień-zima 2018), pięć sukienek o różnych fasonach, topy oraz kaszmirowe swetry. Uzupełnieniem kolekcji są dwie torebki w archiwalne printy, kapelusz oraz buty, wśród których znajdziemy nową wersję ognistych sandałków na koturnie.

Kolekcja mytheresa.com i Prady (Fot. Materiały prasowe)

Ducha kapsułowej kolekcji idealnie oddaje wideo nakręcone we współpracy z amerykańską artystką R&B, Abrą. Kompozytorka, autorka tekstów i producentka została zauważona przez wytwórnię Awful Records na Youtubie. W klipie stworzonym specjalnie dla Mytheresa.com i Prady Abra śpiewa swój utwór pt. „Fruit” i tańczy w rytm muzyki w opuszczonym magazynie, w blasku świetlnych instalacji. 

Kolekcja trafi do sprzedaży 4 lipca.

 

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij