Znaleziono 0 artykułów
06.07.2022

Premierowo na Vogue.pl: Najnowsza kolekcja biżuterii Oplotka „(Her)itage”

06.07.2022
Fot. Marina Teternyk

Tytułowe „dziedzictwo” to piękno dawnego wzornictwa, tradycyjne złotnictwo i inspiracja biżuterią, którą kochały kobiety z poprzednich epok. Premierowo na Vogue.pl przedstawiamy najnowszą kolekcję marki OPLOTKA.

– Punktem wyjścia do stworzenia pierwszego projektu kolekcji był pierścionek zaręczynowy mojej mamy z dużym kamieniem naturalnym i nieregularną fakturą dookoła – mówi założycielka marki i autorka kolekcji, Karolina Głuchowska. Inspiracja biżuterią dawnych pokoleń jest widoczna we wszystkich projektach – znajdziemy w niej masywne wisiory które idealnie komponują się z dekorującymi je kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi. Nazwa kolekcji – „(Her)itage” – podkreśla główną ideę biżuterii. Autorce zależało na tym by pokazać, że wszystko co jest stworzone z sercem jest ponadczasowe. 

Udało jej się to osiągnąć dzięki holistycznemu podejściu do całego projektu. Nad biżuterią jak z dawnych czasów pracowali złotnicy, którzy używali tradycyjnych technik. Sesja promująca biżuterię została natomiast wykonana w artystycznym Kazimierzu Dolnym.

Jak mówi projektantka, tak naprawdę to wojna w Ukrainie skłoniła ją do stworzenia nowej kolekcji. Wsparcie wschodnim sąsiadom okazała przez współpracę z ukraińskim złotnikiem i jego zespołem. Trzeba przyznać, że udało im się idealnie odtworzyć pomysły Karoliny. Kolczyki, pierścionki i wisiory wykonane z pozłacanego srebra zachwycają skrupulatnością z jaką zostały wykonane. Odzwierciedlają kruchość otaczających nas rzeczy i skłaniają do doceniana każdej chwili. 

Serce projektu: Karolina Głuchowska
Zdjęcia: Marina Teternyk 
Modelka: Karolina Henning
Model: Mateusz Kotulski
Stylizacja: Kasia Mioduska
Makijaż i włosy: Oliwia Podgórzak
Asystentki: Daria Sochocka/ Natalia Stolarchiuk/ Klaudia Malcew 

Julia Widuch
Proszę czekać..
Zamknij