Znaleziono 0 artykułów
15.12.2019

Prezenty na święta: Dla miłośniczki dizajnu

15.12.2019
(Kolaż Agata Wojtczak)

Przedmioty zaprojektowane świadomie, pełne ukrytych znaczeń, oddające ducha swoich czasów. Funkcjonalne, czasem zabawne, ale zawsze wyrafinowane estetycznie. Oto kilka pomysłów na podarunek dla osoby, która pasjonuje się wzornictwem.

Black and white

Koc/szal, Modapolka, cena 700 zł (Fot. Materiały prasowe)

Ozdobiony grafikami autorstwa Hakobo projekt powstał w odpowiedzi na lęk przed dystopijną przyszłością. Jest miękki, przytulny i wielofunkcyjny, a może pełnić funkcję koca albo szala. Pola Stępień, stojąca za marką Modapolka, stworzyła go z myślą o współczesnych nomadach. Koc/szal jest produkowany w etycznych warunkach w polskiej fabryce i wykonany z organicznej bawełny z niewielką domieszką poliestru (2 proc.).

Sławny ptaszek

Figurka, Vitra, cena 715 zł, Nap (Fot. Materiały prasowe)

Podobno wszystko zaczęło się od drewnianego ptaszka, którego Ray i Charles Eamesowie przywieźli z wakacji. Na lata został ulubionym elementem ich domu, a później stał się prototypem jednej z najsłynniejszych figurek w historii dizajnu, którego autor, o ironio, do dziś pozostaje nieznany.

Różowa energia

Misa, Krosno, cena 929 zł (Fot. Materiały prasowe)

Charakterystyczny różowy kolor i futurystyczna forma zdradzają, że za projektem szklanej patery stoi znany dizajner Karim Rashid, który dla Krosna zaprojektował całą linię „Sakred”. Obok kieliszków, szklanek i wazonów, które powstały we współpracy z polską marką, to właśnie duża, bo licząca 36 cm średnicy misa jest najbardziej rozpoznawalnym projektem.

Na dobranoc

„Jak zasypiasz”, Dwie Siostry, cena 35,90 zł, wydawnictwo Dwie Siostry (Fot. Materiały prasowe)

Książeczki z ruchomymi obrazkami należą do ukochanych dziecięcych pozycji w domowej biblioteczce, ale niewiele z nich jest wykonanych z taką kreatywnością i precyzją jak ta. Wystarczy wspomnieć, że wśród autorów wymieniany jest inżynier papieru. „Jak zasypiasz”, czyli cykl ożywionych grafik ze zwierzętami, to też pomocne narzędzie w codziennym wyciszaniu przed snem.

Pokryte patyną

Otwieracz Offa, Collage Collage, cena 218 zł (Fot. Materiały prasowe)

Może służyć jako nóż do otwierania kopert, ale jest przede wszystkim pięknym przedmiotem, na który obdarowana osoba będzie patrzeć codziennie, siedząc przy biurku. Geometryczna forma została wykonana z mosiądzu, dzięki czemu z biegiem lat będzie się szlachetnie starzeć, pokrywając powoli patyną.

Na papierze

Plakat „These Days”, L. Avenue / Paper Collective, cena 210 zł (Fot. Materiały prasowe)

Duńska marka Paper Collective zaprasza do współpracy współczesnych artystów z całego świata do tworzenia grafik, które funkcjonują jako pełnowartościowe prace, a jednocześnie harmonijnie wpisują się w modny wystrój współczesnych wnętrz. Część zysków z każdej sprzedanej przez markę grafiki przeznaczane jest na cele charytatywne.

Biżuteria na nadgarstku

Calvin Klein statement, 1199 zł (Fot. Materiały prasowe)

Trend na masywne złote łańcuszki w stylu lat 90. trwa i ewoluuje, bo jego interpretacja wychodzi poza bransolety i naszyjniki. Doskonałym przykładem jest zegarek z linii Calvin Klein statement. Gładka powierzchnia i dyskretne zapięcie bransoletki sprawiają, że klasyczny czasomierz nabiera biżuteryjnego i bardzo kobiecego charakteru, a przy tym jest tak wygodny, że można go nosić na co dzień.

 

Basia Czyżewska
Proszę czekać..
Zamknij