Znaleziono 0 artykułów
15.02.2019

Program Vogue Polska Festiwal

15.02.2019
Plakat Vogue Festiwal (Fot. Materiały prasowe)

Już 16 i 17 lutego w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie razem z naszymi czytelnikami będziemy świętować 1. urodziny „Vogue Polska”. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy.

SOBOTA 16 lutego 2019

„Pomilczmy o sukcesie”

Opis: Czy moda może być jeszcze lokalna, czy od początku musi próbować podbić świat, szukać odbiorców tam, gdzie tylko zdoła dotrzeć, czyli wszędzie? Na czym polega różnica między streetwearem a pret-a-porter, jeżeli ona w ogóle jeszcze istnieje? Co trzeba wiedzieć o ludziach, żeby pozwolili nam się ubrać? Komu powinno bardziej zależeć na współpracy: ludziom ze świata mody czy sztuki? Na podchwytliwe pytania o branży i okolicach odpowiadają Natalia Maczek i Tomasz Wirski z MISBHV.

Prowadzący: Piotr Zachara
Paneliści: Natalia Maczek i Tomasz Wirski z MISBHV
Godzina: 12:30
Sala: 7

„Wokół Mody Polskiej”

Opis: Złośliwi mówią, że to musiało się udać – Moda Polska była w PRL-u tak uprzywilejowana, że wręcz skazana na sukces. Życzliwi przekonują, że nie musiało – o sukcesie zdecydowały bowiem pasja i talent twórców marki. Jak było naprawdę: co decydowało o wyjątkowości Mody Polskiej? Jak wyglądała tam codzienna praca i co sprawiło, że metkę z jaskółką pamiętamy do dziś? Spotkanie z Jerzym Antkowiakiem oraz projektantkami Mody Polskiej: Krystyną Wasylkowską i Katarzyną Raszyńską. W debacie udział weźmie także projektant mody Tomasz Ossoliński, kurator i pomysłodawca wystawy o Modzie Polskiej w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Prowadząca: Aleksandra Boćkowska
Paneliści: Krystyna Wasylkowska, Katarzyna Raszyńska, Jerzy Antkowiak, Tomasz Ossoliński
Godzina: 14.00
Sala: 4

„Jak się robi pismo?”

Opis: Zderzamy kulisy powstawania dwóch tytułów – „Vogue Polska” i niezależnego, wpływowego pisma branżowego „System”, założonego przez Alexię Niedzielski. Będziemy rozmawiać o tym, jaką rolę pełni dziś magazyn drukowany, a jaką redaktor, wymieniać się doświadczeniami z pracy z najważniejszymi postaciami świata mody – projektantami, fotografami, modelkami – i dzielić się anegdotami z produkcji sesji.

Prowadzący: Filip Niedenthal
Paneliści: Alexia Niedzielski
Godzina: 16.00
Sala: 3

„Rzemiosło w modzie”

Opis: Jak podkreśla dziennikarka Suzy Menkes, współczesny luksus w modzie to przede wszystkim dbałość wykonania, znajomość warsztatu i tradycyjnych technik rzemiosła. Projektanci mody chętnie odwołują się dziś do przeszłości, przywracają do życia materiały i techniki, które na lata odeszły w zapomnienie. W panelu wezmą udział: Fabrizio Viti, dyrektor artystyczny obuwia u Louis Vuitton, który od 2016 roku prowadzi też własną markę butów i często odwołuje się do rzemiosła, projektantka kultowych torebek i dodatków Zofia Chylak oraz Tonya Hawkes, profesor Polimody specjalizująca się w produkcji dóbr luksusowych. Skąd czerpią inspiracje? Jak wygląda edukacja mody – właśnie pod kątem rzemiosła? Jak opowieść o przeszłości staje się częścią marketingu przyszłości? W jaki sposób optymalizować zysk przy wykorzystaniu surowców najwyższej jakości?

Prowadząca: Marta Kowalewska
Paneliści: Fabrizio Viti, prof. Tonya Hawkes, Zofia Chylak
Godzina: 17.30
Sala: 4

„Siła influencerów”

Opis: Influencerzy. Obecnie to określenie jest w świecie mody odmieniane przez wszystkie przypadki. Ale co właściwie oznacza? Kim są współcześni influencerzy? Jaka jest ich strategia komunikacji z odbiorcami? Jak budują swój wizerunek? Jak za ich sprawą zmieniły się świat mody i rynek mediów? Jak widzą swoją przyszłość w kontekście nowych technologii i zmienności tej branży?

Prowadząca: Hanna Rydlewska
Uczestnicy: Jessica Mercedes, Gosia Boy, Alice Zielasko, Horkruks, Harel, Joanna Kuchta, Karolina Gruszecka
Godzina: 15.30
Sala: 7

Spotkanie z Ellen von Unwerth

Opis: Spotkanie ze słynną fotografką, autorką wystawy, której prace będziemy mogli podziwiać podczas weekendu urodzinowego. W rozmowie, którą poprowadzi redaktor naczelny „Vogue Polska” Filip Niedenthal, Unwerth opowie o swoich słynnych sesjach dla różnych edycji „Vogue’a”, ikonicznych kampaniach (np. dla Guess) i wyreżyserowanych przez siebie teledyskach.

Prowadzący: Filip Niedenthal
Paneliści: Ellen von Unwerth
Godzina: 19.00
Sala: 7

Czy trendy są jeszcze potrzebne?

Opis: Jak mawiał Gianni Versace, nie chodzi o to, żeby ślepo podążać za trendami, ale żeby samemu decydować kim się jest i co chce się powiedzieć swoim wyglądem. Czy w czasach, kiedy wszystko jest modne, a nowe kolekcje pojawiają się co dwa miesiące trendy nadal istnieją? Czy są jeszcze potrzebne? Kto je dzisiaj dyktuje? Czy indywidualizm i podążanie za modą muszą się wykluczać? Czym kierują się redaktorzy mody decydując, które trendy są najważniejsze? I wreszcie, na czym polega rola magazynów o modzie w ich kreowaniu? 

Prowadząca: Maja von Horn
Paneliści: Daniela Agnelli, Ola Rudnicka, Ewelina Dziewiela, Michalina Murawska
Godzina: 20.00
Sala: 4

Warsztat „Redakcja Vogue – w rolach głównych”

Opis: Kogo zapraszamy na łamy „Vogue’a” i dlaczego? Jak hartowały się materiały publikowane cyklicznie, czyli dlaczego „Dwugłos” nie może brzmieć unisono? Nasze spotkania i rozmowy z bohaterami tekstów i dziennikarzami, którzy dla nas piszą. Poszukiwania autorskiej formy wypowiedzi.

Prowadzące: Anda Rottenberg, Ewelina Dziewiela, Joanna Lorynowicz
Godzina: 14.00
Sala: 8

Warsztat „Vogue Beauty – po drugiej stronie lustra”

Opis: W czasie warsztatów porozmawiamy z Joanną Czech. Zaufana kosmetyczka gwiazd – takich jak Anna Wintour, Sting, Phillip Lim, Uma Thurman czy rodzina Kardashianów – w rozmowie, która odbędzie się na dwa dni przed jej wylotem na rozdanie Oscarów, opowie m.in. o tym, jak przygotuje podopiecznych do gali i jakie są najnowsze trendy w pielęgnacji. W drugiej części spotkania – opowieść o kulisach sesji beauty, o tym, czym fotografowanie urody różni się od fotografowania mody.

Prowadząca: Katarzyna Straszewicz

Paneliści: Joanna Czech
Godzina: 16.30
Sala: 8

Warsztat „Zaangażowanie w mediach społecznościowych”

Opis: Rola mediów społecznościowych w budowaniu marki „Vogue Polska”. Na przykładzie kont „Vogue Polska” na Facebooku i Instagramie przedstawimy, jak za pomocą jakościowych treści budować zaangażowanie, a także obecność marki z branży luksusowej w mediach społecznościowych.

Prowadzące: Michalina Murawska, Katarzyna Pietrewicz-Żero
Godzina: 18.30
Sala: 8

Mówisz – masz! Warsztaty makijażowe z Red Lipstick Monster

Opis: Mówisz – masz! To do Ciebie należy wybór. Weź udział w warsztatach z niekwestionowaną królową polskiego YouTube’a i decyduj na bieżąco, czego chcesz się od niej nauczyć. Ewa  Grzelakowska-Kostoglu pokaże Ci niestandardowe sposoby wykorzystania znanych kosmetyków, ale również zainspiruje do eksperymentowania z codziennym wyglądem. Makijaż to dopiero początek, to pretekst do wspólnej dyskusji na temat standardów piękna.

Godzina: 13:00 i 15:30
Sala: Strefa Inglot

Okładka pierwszego wydania magazynu "Vogue Polska" (Fot. Juergen Teller)

NIEDZIELA 17 lutego 2019

„Moda a prawa kobiet”

Opis: Na łamach „Vogue Polska” wielokrotnie pisaliśmy o kobietach, które walczą z szowinizmem, homo- i ksenofobią, które nie boją się stawać po stronie słabszych. Z okazji naszych urodzin zapraszamy do rozmowy bohaterki, które zawsze opowiadają się za świadomą kobiecością, a swoim przykładem – pracą i życiowymi wyborami – umacniają w kobietach ich poczucie własnej wartości. Razem zastanowimy się nad różnymi wymiarami kobiecego zaangażowania.

Prowadząca: Agata Michalak
Paneliści: Maria Ejchart-Dubois, Ania Kuczyńska, Anja Rubik, Zuza Krajewska, Magdalena Cielecka
Partner panelu: BGŻ BNP Paribas
Godzina: 11.30

Sala: 7

„Rozwój zaangażowanej mody”

Opis: Każde zestawienie tendencji, które będą dominować w świecie mody w 2019 roku, wskazuje, że reguły gry w tej branży zmieniają się na naszych oczach. Coraz bardziej – zarówno dla producentów, jak i odbiorców mody – liczy się to, jak powstają ubrania. Czy odbywa się to z poszanowaniem środowiska naturalnego, praw człowieka, z szacunkiem do tych, którzy te ubrania szyją? Z zaproszonymi ekspertami porozmawiamy o tym, jakie podłoże ma etyczna rewolucja w branży i jakie będą jej konsekwencje dla nas wszystkich.

Prowadząca: Hanna Rydlewska
Paneliści: Anna Pięta, Ola Waś z Wearso, Magda Buczek z Surplus, Michał Zaczyński, Marta Dyks, Areta Szpura
Godzina: 15.30
Sala: 7

„Oczyścić oceany”

Opis: Prezentacja inicjatywy „Parley for the Oceans” – jej założyciel Cyrill Gutsch opowie o oczyszczaniu oceanów z plastiku, z którego produkowane są ubrania i dodatki.

Prowadząca: Anja Rubik
Paneliści: Cyrill Gutsch
Godzina: 17.30
Sala: 4

Minipanel „Budowanie marki”

Opis: Wykład o tym, jak wprowadza się na rynek i buduje „Vogue” jako markę luksusową, a nie tylko jako tytuł na rynku wydawniczym. Jak sprzedaje się i pozycjonuje prasę w XXI wieku? Prowadzi Dyrektor PR i Marketingu „Vogue Polska”, Szymon Machnikowski.

Prowadzący: Szymon Machnikowski
Godzina: 14.00
Sala: 8

Minipanel „Moda”

Opis: Szefowa stylistów „Vogue Polska” Karolina Gruszecka opowiada o pracy na planach sesji na całym świecie, o tym, czym różni się stylizowanie sesji mody od ubierania gwiazd, jak organizować pracę na pół roku do przodu i o swojej zawodowej drodze: od asystentki do stylistki w „Vogue’u”.

Prowadząca: Karolina Gruszecka
Godzina: 16.00
Sala: 8 

Mówisz – masz! Warsztaty makijażowe z Red Lipstick Monster

Opis: Mówisz – masz! To do Ciebie należy wybór. Weź udział w warsztatach z niekwestionowaną królową polskiego YouTube’a i decyduj na bieżąco, czego chcesz się od niej nauczyć. Ewa  Grzelakowska-Kostoglu pokaże Ci niestandardowe sposoby wykorzystania znanych kosmetyków, ale również zainspiruje do eksperymentowania z codziennym wyglądem. Makijaż to dopiero początek, to pretekst do wspólnej dyskusji na temat standardów piękna.

Godzina: 13:00 i 15:30
Sala: Strefa Inglot

POKAZY FILMOWE

Sobota 16.02

SALA 1

12:30-14:00 Westwood: punkówa, ikona, aktywistka

14:20-16:20 McQueen

16:40-18:40 Coco Chanel

19:00-21:00 Szalona miłość

SALA 2

12:30-14:20 Yves Saint Laurent

14:50-16:50 Coco Chanel

17:10-18:40 Westwood: punkówa, ikona, aktywistka

19:10-21.10 McQueen

SALA 3

12:30-14:20 Szalona miłość

NIEDZIELA 17.02

SALA 1

11:30-13:00 Westwood: punkówa, ikona, aktywistka

13:20-15:20 McQueen

15:40-17:30 Szalona miłość

17:50-19:50 Yves Saint Laurent

SALA 2

11:30-13:30 Yves Saint Laurent

13:50-15:50 Coco Chanel

16:10-18:50 Yves Saint Laurent

SALA 3

11:30-13:30 McQueen

13:50-16:30 Yves Saint Laurent

16:50-18:30 Szalona miłość

SALA 4

11:30-14:10 Yves Saint Laurent

Partnerem głównym Vogue Polska Festiwal jest Audi.

Edie Campbell, "Vogue Polska", grudzień 2018 rok (Fot. Felix Cooper)

 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij