Znaleziono 0 artykułów
26.06.2020

Protest w imię solidarności ze społecznością LGBTQ+

26.06.2020
(Fot. Getty Images)

Już dziś, 26 czerwca, o godz. 18 przy pl. Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się równościowe zgromadzenie „Lepiej, gdy będziesz tam”.

Przestrzeń pl. Piłsudskiego w Warszawie zajmie 150 zaangażowanych społecznie osób. Wszyscy zatrzymają się na 20 minut, by zaprotestować przeciwko homofobii. Aktywiści ubrani w tęczowe t-shirty stworzą symbol flagi LGBTQ+, ustawiając się w dwunastu rzędach. Tworząc cichy performans, chcą sprzeciwić się nienawiści, kłamstwom i agresji wobec społeczności nieheteronormatywnej. „To my jesteśmy zmianą i zmiana jest w naszych rękach. Aby zmienić, zwracamy się do was o obecność, bo wiemy, że lepiej, gdy będziesz tam razem z nami. Ramię w ramię, jako jeden z kolorów tęczy. Tęczy, której kolory są miłością, siłą, zmianą na lepsze” – piszą organizatorzy na stronie wydarzenia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Warsaw Creatives (@warsawcreatives) on

Inicjatywy równościowe w Warszawie

To kolejna inicjatywa wspierająca tolerancję i równość. W dniu planowanej Parady Równości marka Levi’s zorganizowała kajakowy „Spływ równości”. Uczestnicy rozciągnęli na Wiśle siedmiometrowy baner z hasłem „Równość”. Marka użyła hasła globalnej kampanii – „Use Your Voice!”, by zachęcić ludzi do zabierania głosu w ważnych dla nich sprawach. Z kolei warszawska cukiernia MOD Donuts razem z „Vogue Polska” zorganizowała akcję, w której do końca czerwca można kupować specjalne, tęczowe pączki. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Kampanii Przeciw Homofobii. 

Twórcą protestu „Lepiej, gdy będziesz tam” jest Ernest Rudzki, a organizatorami Patrycja Stefaniak, Hubert Prekurat i Marta Broda. Sponsorem została organizacja MOON Films, a partnerami Warsaw Creatives, Poptown.eu i Kampania Przeciw Homofobii.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij