Znaleziono 0 artykułów
19.06.2020

Przyłącz się do akcji: LGBT to człowiek, nie ideologia

19.06.2020
(Fot. Materiały prasowe KPH)

Kampania Przeciw Homofobii zbiera amatorskie filmy, z których powstanie spot odpowiadający na wykluczające słowa prezydenta. Każdy może zabrać głos i współtworzyć ten projekt.

– Czerwiec to najważniejszy miesiąc dla naszej społeczności – to Miesiąc Dumy. Za sprawą kampanii wyborczej Andrzeja Dudy, który wraz z koleżankami i kolegami z partii mówi, że „osoby LGBT to nie ludzie, to ideologia” czerwcowy festiwal dumy zamienił się w festiwal homofobicznej nienawiści. Nie pozwolimy na to! – mówią organizatorzy akcji z KPH i ruszają z projektem, który odpowiada na wykluczające słowa prezydenta i nagonkę z ostatnich dni. 

Organizatorzy zbierają wykonane telefonem amatorskie nagrania, by zmontować z nich film. Żeby wziąć udział w akcji wystarczy pokazać twarz i powiedzieć hasło „Jestem LGBT – jestem człowiekiem”. Do projektu zaproszeni są zarówno członkowie społeczności LGBTQ+ jak i sojusznicy. 

Filmy można nadsyłać do soboty 20 czerwca za pośrednictwem strony. Spot będzie gotowy wkrótce, bo na początku tygodnia wyborczego. Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca.

Akcji patronuje „Vogue Polska”.

Redakcja Vogue.pl
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Przyłącz się do akcji: LGBT to człowiek, nie ideologia
Proszę czekać..
Zamknij