Znaleziono 0 artykułów
28.03.2022

Redakcja poleca: Artyści dla Ukrainy, sprawdzony krem BB i moda

28.03.2022
Fot. Tadeusz Rolke / dzięki uprzejmości Artinfo.pl

Jak co tydzień polecamy wydarzenia ze świata sztuki i muzyki, nie zapominając o potrzebujących pomocy uchodźcach z Ukrainy, a także dzielimy się sprawdzonymi kosmetykami i podpowiadamy, co warto kupić na nowy sezon.

Muzyka: Koncert charytatywny Solidarni z Ukrainą

Fot. Materiały prasowe

W czwartek, 31 marca w Audytorium Muzeum POLIN odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na wyżywienie uchodźców z Ukrainy, przebywających w tymczasowych miejscach noclegowych w Warszawie. Sinfonia Varsovia pod batutą maestra Yaroslava Shemeta zaprezentuje utwory, które są jej szczególnie bliskie, m.in. Jeana Sibeliusa („Valse triste” op. 44 nr 1), Franza Schuberta (słynna Symfonia h-moll „Niedokończona” D.759, którą wykonywała w getcie Żydowska Orkiestra Symfoniczna) oraz Ludwiga van Beethovena (VII Symfonia A-dur op. 92). Na finał, po raz pierwszy w Polsce, wykonana zostanie „Modlitwa za Ukrainę” w wersji na orkiestrę Wałentyna Sylwestrowa, jednego z najbardziej znanych współczesnych kompozytorów ukraińskich.

Program wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej Sinfonii Varsovii.
Bilety w cenie 80 zł – rzędy A-K; 60 zł – rzędy L-W są dostępne są na stronie internetowej POLIN.

Kosmetyk: Krem BB Drop of Perfection Veoli Botanica 

Fot. Materiały prasowe

Połączenie kremu z filtrem i podkładu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza wiosną, kiedy zmęczona po zimie skóra zmaga się z niedoskonałościami, ale potrzebuje też ochrony UV. Warunkiem sukcesu jest jednak dobrze dobrany odcień, dzięki czemu kosmetyk nie jest widoczny. Marka Veoli Botanica wzięła sobie do serca to wyzwanie i opracowała dwa nowe odcienie uzupełniające czterostopniową skalę dostępną do tej pory. Nowości to: 1.5 N – Ivory do jasnej cery i 2.5 N – Beige do cery o średniej karnacji.

Sztuka: Aukcja charytatywna Ukraińskiego Domu

Fot. Materiały prasowe

Aż 90 obiektów takich twórców, jak Magdalena Abakanowicz, Henryk Stażewski czy Tadeusz Rolke zostało przekazanych na aukcję przez kolekcjonerów i samych artystów – to głos serca, wkład środowiska w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Prace można licytować na aukcji online do 3 kwietnia, a całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na konto Ukraińskiego Domu. Ta inicjatywa Fundacji „Nasz Wybór” od lat pracuje na rzecz mniejszości ukraińskiej, a w ostatnich tygodniach stała się jednym z najbardziej aktywnych centrów reagowania kryzysowego w Polsce.

Działa sztuki można oglądać i licytować na stronie artinfo.pl.

Moda: Buty Sprandi

Fot. Materiały prasowe

Lekkie buty sportowe w modnym odcieniu beżu złamanego różem to uniwersalne rozwiązanie na wiosnę. Sprawdzą się zarówno w trakcie ćwiczeń, jak i na co dzień, w casualowej stylizacji, np. z dżinsami i podkoszulkiem. Wysoka wyprofilowana podeszwa nadaje im dynamicznego charakteru, ale podobnie jak siateczka i oryginale sznurowanie to nie tylko modne elementy nowoczesnego stylu, lecz także funkcjonalne rozwiązania podnoszące komfort.

Wydarzenie: Vitkac Digital Fashion Week

Fot. Materiały prasowe

Roksana Kwiatkowska (@roxyxo), Ciocia Liestyle (@ciocialiestyle), Malwina Wędzikowska (@malwinawedzikowska), Bartek Pniewski (@highbart) i Joanna Horodyńska (@horodynska) to influencerzy zaproszeni przez dom handlowy Vitkac do prezentacji najnowszych kolekcji i trendów sezonu wiosna–lato 2022 w ramach projektu Vitkac Digital Fashion Week. Codziennie między 28 marca a 2 kwietnia o godzinie 16:00 na instagramowym koncie Vitkaca będzie można oglądać 15-minutową transmisję na żywo z udziałem gwiazd, które w oryginalnej, autorskiej konwencji będą mówić o modzie. Marka zapowiada też udział gości specjalnych. 

Szczegóły na Facebooku.

Redakcja Vogue.pl
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Redakcja poleca: Artyści dla Ukrainy, sprawdzony krem BB i moda
Proszę czekać..
Zamknij