Znaleziono 0 artykułów
14.06.2021

Redakcja poleca: Bieszczady, koszulki na Miesiąc Dumy i Marek Cecuła

14.06.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Szykujemy się na pierwszą falę upałów. Na dobry początek lata inwestujemy w olejek regenerujący ciało, dobry T-shirt, który wspomoże słuszny cel, i nietypowy przewodnik.

Pielęgnacja: Olejek Ziołowo Mi

 

(Hagi, cena 55 zł)

Ziołowo Mi ma w swoim składzie tłoczone na zimno oleje z awokado, konopi siewnej i krokosza z dodatkiem witamin Ai E. Kompozycja szybko regeneruje przesuszoną skórę. Doskonale nadaje się też do masażu. Zapach tradycyjnej zielarni koi skołatane nerwy.

Książka: „Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami”, Adrian Markowski

(Wyd. Prószyński i S-ka, cena 38 zł)

Zamiast utartych szlaków i naiwnych pocztówek – bezdroża i historie z mrocznej przeszłości. Przewodnik Markowskiego to pełna dygresji podróż przez najbardziej magiczne z polskich gór. Napisana lekko i z wdziękiem, jak przystało na poetę. 

Wystawa: „Marek Cecuła Współczesna Porcelana 1970-2021”

(Fot. Materiały prasowe)

Jeden z najwybitniejszych polskich ceramików doczekał się monograficznej wystawy, która podsumuje 50 lat jego twórczości. Znajdziemy tu wszystko – od przemysłowej, produkowanej seryjnie zastawy stołowej przez awangardowe projekty dla wyrafinowanych klientów z logiem Ćmielów Design Studio i Modus Design aż po zupełnie autorskie interpretacje. 

Kiedy: 17.06-31.08.2021
Gdzie: Instytut Wzornictwa Przemysłowego, ul. Świętojerska 5/7, Warszawa

Moda: Charytatywne koszulki COS Pride

(Fot. Materiały prasowe)

Z okazji miesiąca dumy COS we współpracy z Coco Capitán stworzył kolekcję koszulek. Trzy modele T-shirtów ozdabiają charakterystyczne dla artystki hasła. „ALWAYS LOVE BECAUSE LOVE IS ALWAYS LOVE” inspiruje do otwartości i do wolności w kochaniu każdej osoby, a hasła – „A BOYFRIEND CALLED MY GIRLFRIEND” oraz „WOULD YOU BE MY BOYFRIEND GIRL QUEER FRIEND?” nawiązują̨ do osobistych relacji z życia Coco, która otwarcie identyfikuje się ze społecznością LGBTQIA+ . Cały dochód z zakupu koszulek zostanie przekazany na rzecz Kaleidoscope Trust, organizacji non profit walczącej o prawa osób LGBTQ+.

Kiedy: w sklepach stacjonarnych od wtorku 15.06, a od poniedziałku 28.06 w sklepie online

Album: „Reason and Flair. A century of fashion in Poland”

(Fot. Materiały prasowe, Wyd. Osnova)

Blisko sto lat historii mody w Polsce na 272 stronach. Grono wybitnych autorów (antropolożka dr Agata Zborowska, reportażystka Aleksandra Boćkowska, czy dziennikarz i bloger Michał Zaczyński), przedstawia zróżnicowane perspektywy, które tworzą wciągający i wielowymiarowy obraz mody przeplatającej się ze wzornictwem, sztuką i codziennym życiem. Lektura obowiązkowa dla wszystkich entuzjastów mody.

Biżuteria: Kolczyki Karpie Koi Klaudii Wasserman

 

(Klaudia Wasserman, cena 520 zł)

Nowa kolekcja Klaudii Wasserman rozwija jej charakterystyczny styl – bogato rzeźbione formy, precyzyjne wykonanie i duża skala. Przepych i luksus, zgodnie z najnowszymi trendami, należy traktować z przymrużeniem oka. Pozłacane kolczyki zamiast na czerwony dywan zakładam do T-shirtu i dżinsów. 

Wystawa „Najszybsze dzieła sztuki na świecie”

Auto A.R. Pencka (Fot. materiały prasowe)

Na BMW Art Cars, kolekcję budowaną od prawie pięciu dekad, składają się koncepcyjne modele BMW zmienione w dzieła sztuki przez najważniejszych artystów XX i XXI wieku, takich jak Andy Warhol, Jeff Koons czy Jenny Holzer. Kolekcja choć na co dzień znajduje się w Monachium, odwiedziła już Luwr i nowojorskie muzeum Guggenheima. Od 16 czerwca będzie można oglądać ją na plenerowej wystawie w Warszawie.
Kiedy 16-30.06

Gdzie: Skwer przed pomnikiem Syrenki w pobliżu Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie 
 

 

 

Redakcja Vogue.pl
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Redakcja poleca: Bieszczady, koszulki na Miesiąc Dumy i Marek Cecuła
Proszę czekać..
Zamknij