Znaleziono 0 artykułów
05.07.2021

Redakcja poleca: „Supernova”, „Pracujące mamy”, Mediaklub

05.07.2021
Supernova (Fot. materiały prasowe)

Jak co tydzień polecamy filmy, seriale i książki, które rozbawią i skłonią do refleksji. Wśród nich „Supernovą” i nowe teksty w Mediaklubie.

Film: „Supernova”

Pisarz Tusker (Stanley Tucci znany z filmu „Diabeł ubiera się u Prady”) powoli traci pamięć. Czuje, że tym samym zatraca siebie. Jego ukochany Sam (Colin Firth), pianista, zabiera go w ostatnią podróż po miejscach, które lubią, do bliskich ludzi. Obaj przeczuwają, co czeka ich u kresu drogi. Film Harry’ego Macqueena o miłości, poświęceniu i stracie będzie szczególnie ważny dla tych, którzy przeżyli chorobę najbliższych. Ma też jeszcze jeden wymiar – jako jeden z niewielu obrazów, które trafiają do popularnych kin, opowiada o związku dwóch mężczyzn bez sensacji.

Serial: „Pracujące mamy”

Mama namawiała mnie na seans tej kanadyjskiej komedii, odkąd urodziłam dziecko. Wreszcie nadrobiłam zaległości, połykając od razu pięć sezonów. Catherine Reitman – pomysłodawczyni, scenarzystka i odtwórczyni głównej roli – z przezabawną szczerością opowiada o tym, że nie da się pogodzić związku, macierzyństwa i kariery, a w każdym razie koszty tej ekwilibrystyki są wysokie. W dobie idealnych mamusiek, które researchują w internecie najlepsze butki dla niemowlaka, chadzają co tydzień na gordonki i dokształcają się z podstaw pedagogiki, „Pracujące mamy” dają wytchnienie. Naprawdę nie trzeba być perfekcyjnym rodzicem, żeby dziecko było szczęśliwe.

Książka: „Aftershocks: A Memoir” Nadii Owusu

(Fot. materiały prasowe)

Nadia Owusu napisała o sobie – dziewczynie wychowanej w Afryce, Anglii i Ameryce przez rodziców pochodzących z różnych stron globu, jednocześnie kreśląc obraz współczesnego, wielorasowego, skomplikowanego świata. Jedną z najlepszych książek tego roku, pozycję obowiązkową dla dorastających dziewcząt, poleca Malala.

Internet: Mediaklub.pl

Vogue.pl jako pierwszy partner zewnętrzny związał się z platformą płatnych treści Ringier Axel Springer Polska, gdzie są już teksty z „Newsweeka” czy „Forbesa”. Od teraz na Mediaklub.pl znajdziecie teksty sygnowane „Vogiem”, a wśród nich felietony, reportaże i wywiady związanych z nami autorów: Filipa Springera, Sylwii Chutnik, Karoliny Sulej, Katarzyny Boni czy Piotra Zachary.

Moda: Sukienka od Moniki Kamińskiej

(Fot. materiały prasowe)

Prosty fason trapezowej mini, kolory dla każdego – czerwień, turkus, nude albo czerń, najwyższej jakości bawełna. Jak zapewnia polska projektantka Monika Kamińska, która stworzyła sukienkę doskonałą, jej dzianina jest miękka, lekka i komfortowa w noszeniu. W sam raz na lato!

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij